W Chorzelach trwa budowa ronda. Połączy drogę powiatową z wojewódzką drogą nr 614

W ciągu drogi wojewódzkiej 614 w Chorzelach powstaje rondo, które połączy drogę powiatową z siecią drogową województwa mazowieckiego (przecięcie z ul. Zarębską).

 

– Na budowę ronda z chodnikami, ścieżkami rowerowymi i oświetleniem Powiat Przasnyski pozyskał 5,2 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego, co pozwoli na całkowite sfinansowanie budowy ze środków zewnętrznych. W wyniku postępowania przetargowego wyłoniono wykonawcę inwestycji. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Spółka Akcyjna z Suwałk, które zadeklarowało wykonanie przedmiotu zamówienia za sumę 4 722 430,94 zł brutto – informuje Powiat Przasnyski.

– Rondo, które powstaje na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 614 Chorzele-Krukowo-Myszyniec z drogą powiatową nr 3249 W – ul. Rataja w Chorzelach przyczyni się do poprawy warunków bezpieczeństwa oraz płynności ruchu. Zadanie jest finansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i zostanie wykonywane na podstawie dokumentacji projektowej w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca wybuduje rondo wraz z infrastrukturą techniczną, wykonując roboty z branży drogowej, kanalizacyjnej, elektrycznej i telekomunikacyjnej – dodaje samorząd.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwujący
Obserwujący
1 miesiąc temu

A tu w tej wsi dalej nic , tylko bajki i obietnice że będzie kiedyś …

wojtas
wojtas
1 miesiąc temu

dlaczego firmy wykonawcze nie stosują krawężników łukowych, tylko te beznadziejne cięcie prostych krawężników, kuźwa, kto na to pozwala, gdzie nadzór inwestorski-inspektor nadzoru – może ktoś odpowiedzialny odpowiem na to pytanie???

Ken
Ken
1 miesiąc temu

Za każdym razem jak tamtędy przejeżdżam to wszyscy stoją, pogaduszki i papierosik. Tak się robi drogi?