“Voice of Jednorożec”. Zostań lektorem i opowiedz o jednorożeckich zabytkach

Jest to kolejny konkurs związany z opieką nad zabytkami gminy Jednorożec.

 

Wiosną tego roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu rozpoczęła projekt pod nazwą „Zaopiekuj się pamięcią”. Jego celem było zaproszenie lokalnej społeczności do akcji opieki nad zabytkami gminy Jednorożec. To właśnie mieszkańcy fotografowali ciekawe miejsca, które zostały później szczegółowo opisane przez Marię Weronikę Kmoch.

– Dzięki współpracy z Urzędem Gminy w Jednorożcu opisy trafiły na jego stronę. Pod nazwami miejscowości kryją się zakładki poświęcone poszczególnym miejscom. Powstały też tabliczki z kodami QR i opisami, które już niebawem, we współpracy z GZUK pojawią się w przestrzeni naszej gminy – poinformowała Milena Furman ze Stowarzyszenia „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej”.

 

To jednak nie koniec pomysłów. Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym konkursie – „VOICE OF JEDNOROŻEC”. Chcą, aby po zeskanowaniu kodu za pomocą swojego telefonu opis historyczny danego miejsca można było nie tylko samodzielnie przeczytać, ale także wysłuchać.

– Zapraszamy do udziału wszystkie osoby zainteresowane, a w szczególności obdarzone dobrą dykcją oraz pięknym głosem. Nagrodą będzie umieszczenie na stronie internetowej www.jednorozec.pl w zakładce zabytki państwa nagrań, które będziemy nagrywać po rozstrzygnięciu konkursu – poinformowała biblioteka.

Biblioteka czeka na nagrania do 15 września 2021 roku. Oceni je komisja konkursowa, która wybierze zwycięzcę i zaprosi go do współpracy.

 

j.b.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments