Uwaga! Oszuści podszywają się pod Credit Agricole

Zespół cyberbezpieczeństwa poinformował o kolejnych próbach wyłudzaniach danych do bankowości internetowej przez oszustów podszywających się pod banki.

 

Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) we wtorek, 30 sierpnia podał informację o kolejnych oszustach podszywających się pod jeden z banków. Tym razem ostrzeżenie dotyczy  reklam zamieszczanych w internecie, które przekierowują na fałszywą stronę logowania do bankowości internetowej.

– Uwaga! Ostrzegamy klientów banku Credit Agricole! Kolejny raz oszuści publikują reklamy w Google, które przekierowują do fałszywej strony logowania do banku – informuje CSIRT KNF.

 

Przedstawiciele zespołu cyberbezpieczeństwa doradzają klientom banków, aby dokładnie sprawdzili adres strony na której znajdują, tym bardziej jeśli chodzi o bezpieczeństwo finansów.

O podobnym incydencie,  kilka dni wcześniej informowała Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK). Przestrzegali klientów banku PKO BP.

– Uwaga na akcję oszustów podszywających się pod komunikaty bankowości internetowej, mającą na celu wyłudzenie danych logowania do konta, a w rezultacie – kradzież wszystkich środków finansowych, jakie są na nim przechowywane – informowało NASK.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments