Uszkodził dwa auta. Interweniujących policjantów zaatakował belką z gwoździami. Agresor został obezwładniony [VIDEO]

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu 52-latkowi, który za pomocą belek z gwoździami zaatakował interweniujących policjantów. Uszkodził dwa zaparkowane samochody, a następnie zabarykadował się w budce na terenie pobliskiego targowiska. Groził policjantom pozbawieniem życia. Został obezwładniony i zatrzymany.

 

Do ataku na funkcjonariuszy doszło w Mławie, w pobliżu targowiska miejskiego.

– Dyżurny mławskiej policji odebrał zgłoszenie, dotyczące mężczyzny, który uszkadza zaparkowane na ulicy, w pobliżu miejskiego targowiska pojazdy. Interweniował patrol prewencji, który wjeżdżając na ulicę przy targowisku, został zaatakowany przez agresywnego mężczyznę – informuje Anna Pawłowska, oficer prasowy KPP Mława.

Agresywny 52 – latek uderzał drewnianą belką z gwoździami w przednią i boczną szybę radiowozu rozbijając je i raniąc policjanta.

 

– Patrol odjechał kilka metrów dalej, by pozostawić radiowóz i zatrzymać agresora. Mężczyzna uciekł do pobliskiej budki na targowisku i zabarykadował się. Wewnątrz miał pojemnik z benzyną, łom i belki nabite gwoździami. Interweniujący policjanci wezwali wsparcie. Agresywny mężczyzna groził, że ich zabije. W pewnym momencie opuścił swoją kryjówkę i wymachując belką z gwoździami uderzył nią jednego z funkcjonariuszy. Został natychmiast obezwładniony i zatrzymany – relacjonuje rzeczniczka.

Jak się okazało, 52 – letni mieszkaniec Mławy, był trzeźwy.

– Z miejsca interwencji, został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej i pobrano krew do badań na obecność środków odurzających w organizmie. Został osadzony w policyjnym areszcie. Dwaj policjanci wymagali zaopatrzenia medycznego. Agresor odpowie za czynną napaść na policjantów z użyciem niebezpiecznego narzędzia, grożenie im pozbawieniem życia oraz przestępstwo uszkodzenia mienia – dodaje.

 

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności policji realizowane są pod nadzorem prokuratora rejonowego.

 

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stepan
Stepan
3 miesięcy temu

Ja doskonale wiem jaka nacja nienawidzi Polaków, ale proszę podać dla czytelników narodowość tego mężczyzny.

Korsarz
Korsarz
3 miesięcy temu
Reply to  Stepan

Romska

Stepan
Stepan
3 miesięcy temu
Reply to  Korsarz

Też

wpz
wpz
3 miesięcy temu

A to policja nie ma prawa użyć broni podczas bezpośredniego napadu na nich?

jurek
jurek
3 miesięcy temu
Reply to  wpz

No co ty w Polsce może jakby któryś z policjantów zginął wtedy tak inaczej zawsze postrzelony był by dobrym chłopakiem…