Uroczystości odpustowe w Duczyminie [FOTO]

W parafii pw. św. Jana Nepomucena w Duczyminie w dniach od 14 do 15 sierpnia odbywały się uroczystości odpustowe „U Matki Bożej Duczymińskiej”.

 

Uroczystości odpustowe „U Matki Bożej Duczymińskiej” rozpoczęły się w niedzielę, 14 sierpnia od mszy świętej, podczas której homilię wygłosił ks. prof. UAM dr hab. Tomasz Nawracała z Poznania. Oprawę muzyczną tego dnia zapewnił zespół „Pragnienie” z Baboszewa.

W poniedziałek, 15 sierpnia homilię wygłosił ks. kan. dr Włodzimierz Piętka, redaktor „Gościa Niedzielnego” z Płocka. Uroczysta suma odpustowa w intencji pielgrzymów była sprawowana przez ks. Bp Romana Marcinkowskiego, biskupa seniora diecezji płockiej, który wspomniał o Duczyminie, jako miejscu, które przyciąga do siebie całe rodziny, zarówno dzieci, rodziców, jak i ich dziadków.

 

– Takie miejsca i przeżycia wiary, w jakie zabierają nas rodzice, pozostają w pamięci na całe życie. Dziękuję wam, że jesteście tu razem, całymi rodzinami – mówił biskup.

Tego dnia zostały poświęcone wieńce dożynkowe, a oprawę muzyczną zapewniła Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chorzel.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
1 miesiąc temu

Odpust na 15 sierpnia był nie tylko w Duczyminie w innych parafiach też,a nic o tym się nie wspomina

Malgorzata
Malgorzata
1 miesiąc temu
Reply to  Ela

Droga Pani, czy takie przeżycie religijne powinno być pretekstem do takiego typu uwag? Cieszymy się, że ludzie jeszcze chcą przychodzić do kościoła. A z innej parafii zapewne nie zamieścili, bo nikt redakcji nie poinformował. Nie szukajmy powodu zwady na siłę. Pozdrawiam serdecznie

Ojciec R.
Ojciec R.
1 miesiąc temu

„złote a skromne”