Uczniowie przasnyskiego KEN-a na międzynarodowych zawodach „Nabój Matematyczny”

Dwie szkolne drużyny z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu wzięły udział w międzynarodowych zawodach „Nabój Matematyczny”. Uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki w skali kraju.

 

– Nabój to międzynarodowe zawody matematyczne dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Na początku zawodów każda drużyna otrzymuje sześć zadań. Gdy tylko drużyna poprawnie rozwiąże którekolwiek z zadań, otrzymuje nowe. Odpowiedzi na zadania zazwyczaj są numeryczne. Drużyna, która poprawnie rozwiąże najwięcej zadań, wygrywa – informuje przasnyskie liceum.

Drużyna juniorów zajęła 73. miejsce w kraju i 261. w klasyfikacji międzynarodowej, zaś drużyna seniorów uplasowała się na 61. miejscu w Polsce i 198. w klasyfikacji międzynarodowej.

 

– W tym roku „Nabój” odbył się stacjonarnie po 4 latach przerwy. Nasi reprezentanci rywalizowali w Warszawie, ale konkurs jednocześnie trwał także w Białymstoku, Krakowie i Wrocławiu. Poza Polską konkurs odbywa się także w Austrii, Czechach, Estonii, Iranie, Niemczech, Rumunii, Szwajcarii, na Słowacji, Węgrzech oraz w Wielkiej Brytanii. Opiekunem obu drużyn był wielki orędownik tego konkursu na naszym terenie – czyli Maciej Mikulski, który od lat próbuje przeszczepić idee tych zawodów na lokalny grunt – dodaje LO.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Brawo
Brawo
7 miesięcy temu

Jestescie wspaniali. wielkie uznanie i szacun.Duma rozpiera
Spory szoker i przemila niespodzianka.
Powodzenia kochani.
Mysle ze Stefek Wozniak (wspoltworca Appla) , ktorego Tata z pod Lwowa
wyruszyl za ocean bylby dumny.
Takze w iphonach mamy czesc polskiej duszy, krwi-produkt Apple.