Trzynaście rodzin z powiatu przasnyskiego obdarowanych przez „Szlachetną Paczkę”

Do niedzieli, 12 grudnia trwać będzie Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Po raz 21. wolontariusze z całej Polski, w tym z powiatu przasnyskiego, dostarczą dary dla tysięcy potrzebujących rodzin.

 

Weekend Cudów Szlachetnej Paczki to wyjątkowy czas. Przed dwa dni, od 11 do 12 grudnia, wolontariusze w swoich sztabach pakują zebrane artykuły i dostarczają je rodzinom, które w tym roku pojawiły się w bazie osób potrzebujących. Wszystko za sprawą paczkowych darczyńców.

W paczkach znajdują się artykuły gospodarstwa domowego, żywność, chemia, zabawki, ubrania, a także narzędzia.

– Przez ostatnie tygodnie Szlachetna Paczka podkreślała, że dla niektórych z nas, tak oczywiste rzeczy jak ciepłe ubrania i pełna lodówka, to niespełnione marzenie. Dzisiaj możemy powiedzieć: dla niektórych świat się zmienia. W Weekend Cudów potrzebujący otrzymują nie tylko pomoc materialną, ale także odzyskują nadzieję i poczucie, że są dla kogoś ważni. To szczególnie potrzebne w tym roku, kiedy skutki pandemii w pierwszej kolejności dotknęły tych, którzy już wcześniej mierzyli się z wieloma trudnościami – informuje sztab główny Szlachetnej Paczki.

 

W przasnyskim sztabie pracuje 7 wolontariuszy. Ich siedzibą jest Szkoła Podstawowa nr 3 w Przasnyszu. To właśnie tam odbywa się pakowanie i przygotowywanie paczek. W tym roku udało się zorganizować pomoc dla 13 rodzin z powiatu przasnyskiego.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments