Tegoroczny odpust w Skierkowiźnie odbędzie się w nowej formule.

Co roku mieszkańcy gminy Krzynowłoga Mała i wierni z parafii Św. Andrzeja Boboli czekali na odpust i festyn rodzinny. Epidemia koronawirusa niestety wpłynie na zmianę jego formuły. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom.

 

Jak poinformowała parafia Św. Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie w sobotę, 16 maja podczas odpustu parafialnego, po uzgodnieniach z policją wewnątrz kościoła może zgromadzić się 25 osób. Pierwszeństwo ma obsługa liturgiczna, a pozostałe miejsca mogą być zajmowane według kolejności przyjścia do kościoła. Każda osoba wchodząca do świątyni powinna zdezynfekować dłonie. Na zewnątrz kościoła nie ma limitu osób pod warunkiem zachowania odstępów bezpieczeństwa. Każdy wierny powinien posiadać maseczkę ochronną.

Dla parafian będą dostępne głośniki zewnętrzne oraz krzesełka. Duszpasterze przewidują spowiedź na zewnątrz kościoła, a Komunia Święta będzie rozdzielana w świątyni i na dworze.
Dla osób, które zdecydują się jednak pozostać w domu przewidziana jest transmisja na Youtube.

Podczas tegorocznego odpustu obowiązuje zakaz handu, a festyn przeniesiony jest na późniejsze miesiące. Prawdopodobnie odbędzie się przy dożynkach na przełomie sierpnia i września.

– Mam nadzieję, że sytuacja epidemiczna wówczas będzie już o wiele lepsza i spokojniejsza. Mimo tych trudności zachęcam do udziału w uroczystościach odpustowych, a potem też na modlitwie o uzdrowienie, przy zachowaniu przepisów sanitarnych. Niech będzie to wyraz naszej miłości do Pana Boga, Kościoła, Ojczyzny i naszego Patrona – poinformował ks. Sławomir Wądołek, proboszcz parafii.

w.b.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments