TalentowiSKO w Krzynowłodze Małej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej już kolejny raz udowodnili, że w ich szkole uczą się same utalentowane dzieci, które wykazują się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Swoje talenty pokazują i rozwijają biorąc udział m.in. w konkursach SKO.

Na początku marca opiekun SKO – Pani Aneta Marchewka – ogłosiła konkurs dla uczniów klas I–VII pt. „Najciekawsza rymowanka SKO” oraz dla kl. III–VI konkurs Dyktando z SKO. Oba konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Łącznie wzięło w nich udział aż 48 uczniów.

Uczniowie napisali 19 oryginalnych i wyjątkowych rymowanek poświęconych tematyce oszczędzania. Najciekawsze rymowanki zostały wybrane przez komisję konkursową i nagrodzone. Wyniki konkursu przestawiają się następująco:

W kategorii klas I–III:

 • I miejsce – Lena Dęby, kl. I
 • II miejsce – Paweł Wawszczak, kl. II
 • III miejsce – Oliwia Roman, kl. II

Kategoria klas IV–VIII:

 • I miejsce – Patrycja Michalska, kl. VI
 • II miejsce – Marcin Borowy, kl. VI
 • III miejsce – Patrycja Pietrzak, kl. Vb

26 marca chętni uczniowie z klas III-VI pisali dyktando o tematyce oszczędzania. W sumie 28 uczniów toczyło potyczki z trudnościami ortograficznymi. Mistrzami Ortografii zostali ci, którzy napisali cały tekst dyktanda bezbłędnie, a byli to:

Piotr Borowy z klasy III, Oliwia Łojewska z klasy IVa, Oliwia Witkowska z klasy IVb, Oliwia Olszewska z klasy Va, Gabriela Kucharczyk, Alicja Smolińska i Sandra Zembrzuska z kl. Vb oraz Patrycja Łojewska z kl. VI.

Podsumowanie konkursów odbyło się 4 kwietnia. Tego dnia naszą szkołę odwiedziła Pani Natalia Mikołajczyk – pracownik Limes Banku Spółdzielczego w Chorzelach. Zwycięscy uczniowie zostali nagrodzeni upominkami ufundowani przez Bank. Pani Natalia poprowadziła też bardzo ciekawą lekcję bankowości dla uczniów klas VIII, w trakcie której przybliżyła dzieciom tematy związane z pieniędzmi, wydatkami i finansami.

Tego dnia rozstrzygnięto również co miesięczną rywalizację klasową w oszczędzaniu. Najbogatszą klasą marca została już po raz kolejny klasa I! Co to była za radość, kiedy uczniowie usłyszeli ten wynik i dowiedzieli się, że znów są niepokonani i zatrzymują puchar Prezesa Limes Banku Spółdzielczego na kolejny miesiąc. Gratulujemy im bardzo gorąco.

Ale to nie był koniec podsumowań, ponieważ przy okazji, w ramach promocji czytelnictwa, Pani bibliotekarka Elżbieta Chmielińska – dokonała podsumowania konkursu „Kto czyta – rozkwita – najciekawsza rymowanka o bibliotece szkolnej i książce”. Komisja konkursowa wybrała po trzy miejsca w dwóch kategoriach:

W kategorii klas I–III:

 • I miejsce – Małgorzata Smolińska, kl. III
 • II miejsce – Adam Szulc, kl. I
 • III miejsce – Nikola Górczyńska, kl. II

W kategorii klas IV–VII:

 • I miejsce – Julia Platta, kl. IVa
 • II miejsce – Oliwia Olszewska, kl. Va
 • III miejsce – Maja Konopka, kl. Va

Wszyscy uczestnicy konkursów dostali pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments