Szkoła w Obrębie idzie pod młotek

Wójt gminy Przasnysz, Grażyna Wróblewska ogłosiła pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż zabudowanej nieruchomości położonej w Obrębie. Chodzi o działkę, na której znajduje się budynek po byłej szkole podstawowej.

 

Nieruchomość, o której mowa położona jest na zachodnim końcu wsi Obrąb, po południowej stronie szosy z Przasnysza. Dojazd do nieruchomości prowadzi szosą asfaltową.

„Działka ma kształt nieregularny, zbliżony do trapezu. Od strony wschodniej i południowej działkę szkolną ogranicza droga gruntowa o numerze 309. Od strony zachodniej do działki szkolnej dochodzi działka Nr 266 użytkowana rolniczo. Działka zabudowana jest budynkiem po byłej Szkole Podstawowej oraz budynkiem gospodarczym murowanym. Budynek szkoły – powierzchnia zabudowy 521 m2, funkcja KŚT – budynki oświaty, nauki i kultury oraz sportowe. Budynek gospodarczy – powierzchnia zabudowy – 204 m2, funkcja KŚT – pozostałe budynki niemieszkalne.  Obecnie nieruchomość nie jest użytkowana” – czytamy w opisie sporządzonym na potrzeby przetargu.

 

Nieruchomość wolna jest od obciążeń i praw osób trzecich. Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Gminy Przasnysz teren, na którym położona jest nieruchomość przeznaczona jest pod teren usług publicznych.

Przetarg odbędzie się 30.06.2022 roku o godz. 11:00 w siedzibie Urzędu Gminy Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, pok. nr 6. Łączna wartość nieruchomości wynosi 748 075,00 zł netto. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferował co najmniej jedno postąpienie powyższej ceny wywoławczej.

Przypomnijmy, że swoje plany wobec budynku wcześniej miał samorząd powiatu przasnyskiego. W marcu 2020 roku, umową darowizny, nabył nieruchomość od samorządu gminy Przasnysz, by przekształcić budynek po byłej szkole w jednostkę pomocy społecznej. Niemal rok później Zarząd Powiatu Przasnyskiego poinformował, że wycofuje się z inwestycji. Ostatecznie w styczniu 2022 roku podpisana została między samorządami umowa przeniesienia prawa własności nieruchomości na skutek odwołania darowizny.

Więcej na ten temat pisaliśmy tu:

Szkoła w Obrębie wróciła do Gminy Przasnysz. Znamy szczegóły transakcji

 

ren

Sprawdź również
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
amator
amator
7 miesięcy temu

Jeszcze że 3 lata temu przy przekazywaniu była wyceniana na 2 000 000. No ale jak ma dalej niszczeć, lepiej niech idzie do ludzi. Przynajmniej chodnik ktoś zimą odśnieży. Tylko kapliczkę warto by wyłączyć z działki bo póki właścicielem były instytucje samorządowe, to było dobrze a teraz ktoś kupi i będzie mógł zagrodzić albo wyburzyć?

Zenek
Zenek
7 miesięcy temu

Niech na archiwum kupią… a nie, czekaj…

amator
amator
7 miesięcy temu
Reply to  Zenek

Ale masz bezczelne wymagania. Logiczne myślenie, optymalizacja kosztów. Może jeszcze zakazał byś kręcić lody? Fajnie wiedzieć, że sprawiedliwi i prawi idealiści jeszcze nie wyginęli 😄.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu
Reply to  Zenek

To archiwum do ładny wał. Tak się kręci lody pod szyldem prawa i sprawiedliwości…
I jeszcze zarządzanie pałacem w Zdziwoju…

Waldek
Waldek
7 miesięcy temu

Było wystartować. A nie udawać sprawiedliwego.

Kasia
Kasia
7 miesięcy temu

A co z budynkiem dawnej szkoły w Bartnikach , Golanach, i co będzie następne ?

Zenek
Zenek
7 miesięcy temu
Reply to  Kasia

Jeszcze w Lipie, Mchowie… budynków pustych mało, potrzebne nowe na archiwum już kupiony. Na co kolejny można by kupić?

Waldek
Waldek
7 miesięcy temu
Reply to  Zenek

Myśl Zenek myśl pseudonim zobowiązuje.

Beata
Beata
7 miesięcy temu
Reply to  Zenek

Może na inkubator przedsiębiorczości?

Maxx
Maxx
7 miesięcy temu
Reply to  Beata

Budynek na zadupiu 500 -1000 metrów powierzchni do ogrzania albo się zmarnuje. Już widzę kolejki.
Na łapu capu coś to idzie na dachu dalej stoi regionalny system ostrzegania :D.

Martynka
Martynka
7 miesięcy temu

Szkoły są już niepotrzebne. Wszyscy wiedzą wszystko lub doczytają w Internecie. Niestety potem są tego efekty w postaci zamykania szkół.

AsiaA
AsiaA
7 miesięcy temu

Niech zakwaterują tam „biednych” Ukraińców…