Świetny wynik żołnierzy 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu na mistrzostwach w biegach przełajowych

W ubiegłym tygodniu żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu uczestniczyli w Mistrzostwach 16 Dywizji Zmechanizowanej w biegach przełajowych.

 

Współzawodnictwo sportowe w ramach gr. III Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych od kilku lat zostało zdominowane przez przasnyskich żołnierzy. Tym razem również pokazali swoją siłę zdobywając kolejno: I miejsce drużynowo, I miejsce w sztafecie mężczyzn 4 x 2 km oraz III miejsce w sztafecie 4 x 1 km drużyn mieszanych.

– Przasnyscy żołnierze po raz kolejny udowodnili, że są świetnie wyszkoleni i ubiegłorocznego zaszczytnego 1 miejsca w ramach współzawodnictwa sportowego nie oddadzą. Rozmawiając z nimi przed zawodami stwierdzili zgodnie, że biegi przełajowe w wojsku to fajna odskocznia od codziennej wojskowej służby, rozwijająca wytrzymałość lokomocyjną czyli podstawową i niezbędną w wojsku cechę motoryczną – skomentował wynik płk dypl. Bogusław Postek.

 

– W mojej ocenie utrzymywanie właściwego poziomu kultury fizycznej jest obowiązkiem każdego żołnierza i zarazem przygotowaniem go do działań na polu walki, ponieważ organizm przyzwyczajony do wysiłku fizycznego zdecydowanie łatwiej znosi wyzwania związane z intensywnym działaniem – dodał.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments