Świetne wyniki egzaminów w ZSP Chorzele

Absolwenci Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół Powiatowych w Chorzelach przystąpili do egzaminu kwalifikacyjnego HGT.02.

 

Uczniowie 3 klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach przystąpili do egzaminów potwierdzających ich kwalifikacje w wyuczanym zawodzie. Absolwentów przygotowała mgr inż. Monika Kłodowska, kierownik Kształcenia Praktycznego. Uczniom udało się osiągnąć bardzo wysokie wyniki. Egzamin praktyczny zdało 100 procent uczniów, pisemny 94 proc., a jego ogólny wynik kształtuje się na poziomie 97 proc.

 

– Uczniowie osiągnęli bardzo wysoki wynik zważywszy na to, iż okres przygotowania do egzaminu przypadł na czas pandemii. Specyfika kształcenia zawodowego jest zdecydowanie inna niż kształcenia ogólnego, gdyż bardzo ważnym aspektem jest kształcenie praktyczne, które w okresie pandemii było bardzo ograniczone. Należy również wziąć pod uwagę fakt, iż uczniowie zdawali egzamin w nowej formule ze względu na zmianę podstawy programowej oraz zmianę wymagań egzaminacyjnych – informuje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Samuel
Samuel
7 miesięcy temu

Moglibyście sobie darować te zdjęcie na główną do artykułu. Chłopak wygląda jak zombie, mam nadzieję że lepiej pichci 😉

Karo
Karo
7 miesięcy temu
Reply to  Samuel

A tobie to oceniać kim jest i jak wygląda
Założę się ze sam piękny nie jesteś