Starostwo: Politechnika będzie w Przasnyszu! Przasnysz czeka wielkie przyśpieszenie rozwojowe. – wideo

Władze Politechniki Warszawskiej w osobach JM Rektora prof. dra hab. inż. Jana Szmidta, Dziekana Wydziału Mechaniki Energetyki i Lotnictwa prof. dra hab. inż. Janusza Frączka, byłego dziekana MEiL prof. dra hab. inż. Jerzego Banaszka oraz byłego kanclerza PW Andrzeja Bryły wzięli udział w sesji Rady Powiatu Przasnyskiego w dn. 3.04.2018 r. w celu uzgodnienia kwestii sprzedaży przez Starostwo lotniska w Sierakowie k. Przasnysza.

Rada Powiatu wyraziła zgodę na sprzedaż gruntów lotniczych, budynku lotniska i dwóch działek przemysłowych dla budowy laboratorium badawczo-wdrożeniowego. Politechnika współpracuje z wieloma firmami polskimi i zagranicznymi, które zajmą się produkcją innowacyjnych maszyn powietrznych i naziemnych przydatnych w rolnictwie, leśnictwie, transporcie, obronności i innych.

Politechnika będzie także prowadzić w Przasnyszu kształcenie lotników i mechaników lotnictwa.

Studenci będą korzystać z internatu ZSP w Przasnyszu oraz z hali sportowej z płytą sztucznego lodowiska.

Projekt lotniczy, jak zapowiedział  Rektor PW, będzie pierwszym etapem zapowiadanego przez starostę Zenona Szczepankowskiego oraz władze powiatu projektu pt. „Poligon doświadczalno – wdrożeniowy w powiecie przasnyskim”. To właśnie u nas utworzona zostanie baza rozwojowa i badawczo -naukowa Politechniki związana z wdrażaniem nowych technologii, edukacją i współpracą z przemysłem. Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Przasnyskiego głos zabrali JM Rektor PW oraz Dziekan Wydziału MEiL przedstawiając perspektywę rozwoju bazy naukowej w Przasnyszu i cele badawczo wdrożeniowe.

Do projektu przekonywał radnych także starosta. Większość radnych powiatowych pozytywnie zagłosowała  za uchwałą o sprzedaży z bonifikatą lotniska w Sierakowie. Starosta nie zdołał przekonać tylko dwojgu radnych z PiS i jednego z PO (PPP).

Pozytywnie na temat przejęcia lotniska przez PW wypowiada się także Aeroklub Północnego Mazowsza, który pozostaje na lotnisku i będzie się rozwijał ściśle współpracując z Politechniką, która przejmie dotychczasową umowę Aeroklubu ze Starostwem.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments