Starostwo ogłosiło przetarg na przebudowę drogi Gołymin Ośrodek – Łukowo – Mosaki – Krasne

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu ogłosiło przetarg na przebudowę drogi Gołymin Ośrodek – Łukowo – Mosaki – Krasne. W sumie chodzi o ok. 2,3 km odcinków dróg powiatowych na terenach popegeerowskich. Termin składania ofert upłynie 6 marca 2023 roku.

 

Powiat Przasnyski chce w tym roku zakończyć częściowo zrealizowaną już przebudowę ciągu drogi 1208 W Gołymin Ośrodek – Łukowo – Mosaki – Krasne. Na inwestycję samorząd pozyskał prawie 2 mln złotych z Programu Inwestycji Strategicznych, obejmującego samorządy popegeerowskie.

Na terenie powiatu przasnyskiego największy PGR znajdował się właśnie w Krasnem. Dodatkowym elementem wpływającym na sytuację mieszkańców Krasnego była cukrownia w miejscowości Krasiniec. W trakcie przemian ustrojowych likwidacji uległ zarówno PGR jak i cukrownia.

 

– Pozyskane środki pozwolą na wykonanie inwestycji, o którą od dawna prosili mieszkańcy. Tereny popegeerowskie, najbardziej odczuły „brutalne” reformy czasu przemian ustrojowych. O ich mieszkańcach na wiele lat zapomniano, poświęcając się pogoni za dobrobytem, którego beneficjentami stali się głównie przedstawiciele elit – komentował wyniki naboru Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski.

Inwestycja pozwoli na podniesienie parametrów drogi do klasy „Z” na długości około 2,3 km do granicy powiatu makowskiego. Przebudowana ulica uzyska jezdnię o wymaganej przepisami szerokości i pobocza z kruszywa łamanego. Przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami gminnymi, zmodernizowane oświetlenie oraz udrożniony system odwodnienia.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 30.08.2023.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments