Stara topola niepokoi mieszkańców Chorzel. Powiatowa placówka złoży wniosek o wycinkę

Do naszej redakcji zwrócili się mieszkańcy Chorzel prosząc, abyśmy zwrócili się do osób odpowiedzialnych z prośbą o wycięcie topoli rosnącej przy hali sportowej w tym mieście.  Zdaniem mieszkańców stare drzewo stwarza poważne zagrożenie.

 

– W imieniu własnym i mieszkańców ulicy Grunwaldzkiej w Chorzelach, którzy zobligowali mnie do powiadomienia redakcji, zwracamy się z uprzejmą prośbą o nagłośnienie sprawy topoli znajdującej się na działce Powiatu Przasnyskiego przy hali sportowej w Chorzelach – pisze nasz czytelnik.

– Sąsiedzi boją się, że gałęzie topoli mogą złamać się podczas silnego wiatru lub deszczu i spaść ich dzieciom na głowy, kiedy zmierzają chodnikiem do szkoły lub do domu. Gałęzie nachodzą na chodnik, stwarzając realne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców, ale też kierowców poruszających się ulicą Grunwaldzką. Należałoby przyciąć te gałęzie lub najlepiej wyciąć to drzewo, gdyż jest bardzo łamliwe. W to miejsce wskazane byłoby dokonanie nasadzeń na tej działce w postaci 3-5 drzew liściastych. Być może Zarząd Powiatu Przasnyskiego zainteresuje się tym problemem i coś zrobi, zanim dojdzie do tragedii – dodaje mieszkaniec Chorzel, prosząc naszą redakcję o interwencję.

Dodajmy, że topole to drzewa szybkorosnące, które po osiągnięciu pewnego wieku stają się kruche i z łatwością “gubią” gałęzie, stwarzając wiele problemów. Do tego typu sytuacji doszło w ubiegłym roku, kiedy na ciągnik poruszający się drogą powiatową Leszno-Annopol runęło właśnie suche drzewo tego typu.

W odpowiedzi na nasze pytania przesłane do starostwa usłyszeliśmy, że zarządcą działki jest jednostka organizacyjna powiatu – ZSP w Chorzelach.

– Uprzejmie informujemy, że przekazaliśmy osobie upoważnionej prośbę o złożenie wniosku do Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach o usunięcie drzewa. Wyżej wymieniony urząd podejmie decyzję o ewentualnej wycince – przekazano nam w powiecie.

Liczymy, że problem topoli uda się szybko rozwiązać oraz że gmina nie zapomni nakazać wnioskodawcy dokonać nasadzeń kompensacyjnych.

M. Jabłońska


 

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
13 dni temu

Wszystko przeszkadza.

Rafał
Rafał
13 dni temu
odpowiada  Mieszkaniec

Powiedz to rodzicom dzieci, które tamtędy chodzą do szkoły.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
13 dni temu
odpowiada  Mieszkaniec

Topola to śmieciowe drzewo. Szybko rośnie i szybko próchnieje. Jak ma komuś spaść na głowę to niech wytną i posadzą coś szlachetnego.

was85
was85
12 dni temu

Co za porządki, ludzie zamiast wprost zwrócić się do odpowiedniej jednostki piszą do mediów, żeby ich wyręczyły.. Twierdzą, że zależy im na czasie, to po co takie zabawy w pośredników?