Rusza system Powszechnej Teleopieki dla mieszkańców Gminy Chorzele.

Z inicjatywy burmistrz Beaty Szczepankowskiej zostaną podjęte działania w kierunku pomocy osobom samotnym, starszym i schorowanym. W najbliższych miesiącach uruchomiony zostanie system Powszechnej Teleopieki dla mieszkańców Gminy Chorzele.

Teleopieka to możliwość zapewnienia dodatkowej pomocy dla osób starszych, samotnych, chorych i niepełnosprawnych. Projekt ten ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

Jak to działa?

Osoby objęte opieką zakupują telefony i niewielkie nadajniki, które mogą np. nosić na ręce i na szyi. Jeśli źle się poczują, przewrócą się, albo po prostu będą chciały wezwać pomoc mogą nacisnąć guzik, a urządzenie wyśle sygnał alarmowy do całodobowo funkcjonującego Centrum Operacyjno-Alarmowego /COA/, które powiadomi osoby spokrewnione lub sąsiadów albo bezpośrednio zostanie wezwane pogotowie ratunkowe. Gmina będzie ponosić koszty opłaty dostępowej do podsystemu przywoławczo-alarmowego dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest zakupienie telefonu wraz z nadajnikiem wyposażonym w przycisk bezpieczeństwa.

Szczegółowych informacji udziela Ośrodek Pomocy Społecznej w Chorzelach – tel. 29 7515471
(od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30)


Źródło UM Chorzele
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments