Robin Fox „król laserów” odwiedzi Przasnysz

Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Historyczne w Przasnyszu zapraszają na spotkanie z australijskim artystą i muzykiem Robinem Foxem.

 

Spotkanie z Robinem Foxem zaplanowano w środę, 10 sierpnia o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu w ramach Roku Stanisława Ostoi- Kotkowskiego oraz obchodów 100. rocznicy urodzin artysty.

Robin Fox jest australijskim muzykiem, który współpracował z Anthonym Paterasem i Orenem Ambarchim. Matka muzyka była kompozytorką muzyki eksperymentalnej, a jego ojczym prowadził wydział muzyki komputerowej na Uniwersytecie La Trobe.

 

Artysta porzucił szkołę prawniczą i postanowił skupić się na muzyce inspirowanej twórczością matki. Z czasem jednak powrócił na studia i uzyskał doktorat z kompozycji na Uniwersytecie Monash oraz tytuł magistra muzykologii, publikując artykuły na temat muzyki eksperymentalnej i kompozycji. Współpracował z choreografką Stephanie Lake przy kilku pracach tanecznych i stworzył pokazy dźwięku i światła dla australijskiego zespołu tańca współczesnego Chunk. Robina Foxa nazwano „królem laserów”.

– Tworzy spektakle, koncerty oraz widowiska, które łączą laser  z dźwiękiem przenosząc widzów w sferę, w której światło  i muzyka działają jako jedno.  Koncertuje i tworzy dosłownie na całym świecie, bywał również w Polsce.  Podczas festiwalu światła Illuminate Adelaide 2021 wykonał instalację inspirowaną twórczością Stanisława Ostoi- Kotkowskiego. Bardzo interesuje się artystą związanym z Przasnyszem – informują organizatorzy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek
1 rok temu

My tu żadnych rabinów nie potrzebujemy!

Bolek
Bolek
1 rok temu
Reply to  Darek

Naucz się najpierw czytać.