Rekordowa pula nagród w Półmaratonie Kurpiowskim. Weź udział! (wideo)

XXVII Półmaraton Kurpiowski im. Stanisława Dzięgielewskiego oraz V Kurpiowska Dycha zbliżają się wielkimi krokami. 17 września czekają nas ogromne sportowe emocje. W tegorocznej edycji naprawdę jest o co walczyć. Pula nagród finansowych została powiększona i wynosi rekordowe 15 000 złotych!

Półmaraton Kurpiowski

Zwycięzcy Półmaratonu Kurpiowskiego w kategoriach Open Kobiet oraz Mężczyzn otrzymają po 2000 złotych, zdobywcy drugich miejsc po 1000 złotych, a brązowi medaliści po 750 złotych. Nagrody finansowe są przewidziane także dla trzech najszybszych mieszkanek i mieszkańców Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego. Mieszkańcy Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego powalczą także o nagrody specjalne. Wysokość nagród finansowych w klasyfikacjach Open V Kurpiowskiej Dychy również została zwiększona. Tryumfatorzy otrzymają po 600 złotych, drugie miejsca po 400 złotych, a trzecie lokaty po 200 złotych.

Dodatkowym smaczkiem jest także nagroda specjalna w wysokości 1500 złotych dla osoby, która ustanowi nowy rekord trasy Półmaratonu. Obecny wynosi 01:05:24. Wyśrubował go w 2015 roku pochodzący z Kenii Joel Kosgei Komen. Warto również powalczyć o jak najlepszy czas na dystansie 10 km. W przypadku braku nowego rekordu w Półmaratonie, przewidziana jest nagroda w wysokości 750 złotych dla zawodnika, który ustanowi nowy rekord Kurpiowskiej Dychy. Rekord trasy Kurpiowskiej Dychy należy do zwycięzcy III edycji, która odbyła się w 2019 roku. Siarhei Krauchenia dobiegł wtedy na metę z czasem 00:31:00.

Impreza, która nosi imię prekursora biegów maratońskich na Kurpiowszczyźnie – Stanisława Dzięgielewskiego w tym roku będzie miała szczególny charakter, ponieważ przypada na obchody jubileuszu 650-lecia Miasta Ostrołęki.

Patronat honorowy nad XXVII Półmaratonem Kurpiowskim sprawuje Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik, a nad V Kurpiowską Dziesiątką Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki. Do grona honorowych patronów wrześniowego wydarzenia dołączyli także: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł oraz Wójt Gminy Rzekuń Bartosz Podolak.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie objęte Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego

W skład pakietu startowego dla uczestników wchodzą: pamiątkowa koszulka, okolicznościowy medal, posiłek regeneracyjny oraz dwugodzinna odnowa biologiczna w Parku Wodnym w Ostrołęce. Po biegu, do dyspozycji uczestników będzie także masażysta.

Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

Zapisy na Półmaraton 

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych sympatykach biegania. Wydarzeniem towarzyszącym biegom dorosłych będzie Mini Maraton dla dzieci i młodzieży. Dla młodych lekkoatletów przygotowany został dystans liczący 2 kilometry. Rywalizację podzielono na trzy kategorie wiekowe: rocznik 2013 i młodsi, roczniki 2011/2012, roczniki 2009/2010. Limit 100 osób. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Link do zapisów na Minimaraton

Regulaminy:

Regulamin Półmaratonu Kurpiowskiego

Regulamin Minimaratonu

 

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments