Przy ulicy Wojskowej w Przasnyszu powstanie blok dla 30 rodzin.

W Przasnyszu przy ulicy Wojskowej Agencja Mienia Wojskowego buduje nowy, wielorodzinny blok, w którym zamieszkają żołnierze służący w 2. Ośrodku Radioelektronicznym. Prace budowlane już się rozpoczęły, a oddanie bloku do użytku przewidziano na wrzesień 2021 r. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 10,5 mln zł.

 

Jak dowiedzieliśmy się w Agencji Mienia Wojskowego, budowa nowego budynku mieszkalnego ma związek z rozwojem 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu i wynika z założeń wieloletniego planu rozwoju Sił Zbrojnych RP oraz potrzeb obronnych kraju. Na naszym portalu informowaliśmy już o planowanym zwiększeniu zatrudnienia w przasnyskiej jednostce wojskowej. Można o tym przeczytać tu:

O planach rozwoju Garnizonu Przasnysz rozmawiamy z dowódcą 2. ORel płk. dypl. Bogusławem Postkiem.

 

Blok jest zlokalizowany przy ul. Wojskowej 20, w niedalekiej odległości od jednostki. Rozpoczął się już proces inwestycyjny i realizacja zadania; obecnie trwają prace fundamentowe – aktualny stan „zero”. Zgodnie z planem budynek ma zostać oddany do użytku do 30 września 2021 r. W bloku powstanie łącznie 30 lokali mieszkalnych o strukturze 3 pokoje z kuchnią.

Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 10 500 000 zł, z czego 500 tys. zł to środki własne Agencji, a 10 000 000 zł pochodzić będzie z dotacji celowej MON. Wykonawcą inwestycji jest firma REMBUD z Przasnysza, która wykona roboty budowlane wraz z zewnętrzną infrastrukturą techniczną i urządzeniem terenu.

Chcieliśmy także wiedzieć, czy Agencja Mienia Wojskowego planuje kolejne inwestycje w Przasnyszu, bowiem przed laty mówiło się o potencjalnej inwestycji Agencji w sąsiedztwie ulicy Przemysłowej.

– W tej chwili AMW nie planuje realizacji żadnych kolejnych inwestycji w Przasnyszu.  Plany na przyszłość są w dużej mierze uzależnione od dalszego rozwoju garnizonu w ramach Sił Zbrojnych RP oraz potrzeb związanych z obronnością państwa – odpowiedziała Małgorzata Weber, rzecznik prasowy AMW.

Pragniemy docenić fakt, że udało się ocalić rosnące na działce piękne drzewa, które zostały zabezpieczone przed ewentualnymi szkodami.

M.Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments