Przez Szlę pędził z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę

20-letni kierowca volkswagena, za znaczne przekroczenie prędkości stracił swoje uprawnienia i został ukarany wysokim mandatem karnym.

 

We wtorek (12.03) o godzinie 16:07 w Szli, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przasnyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej  kierowcę samochodu osobowego marki Volkswagen Golf. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

– 20-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego jechał z prędkością 103 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Tym samym mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h – informuje mł. asp. Ilona Cichocka z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

– 20-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Za rażące naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego funkcjonariusze ukarali go mandatem 1500 zł, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 13 punktów karnych – dodaje.

Policja przypomina, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące. Jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten zostaje wydłużony na następne 3 miesiące. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie koniecznością ponownego przystąpienia do egzaminu na prawo jazdy.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments