Przasnyszanin Bartosz Wdowiński wystąpi na gali Babilon MMA

Przasnyszanin Bartosz Wdowiński już wkrótce stoczy jedną ze swoich najcięższych walk na gali Babilon MMA w Skierniewicach. Jego przeciwnikiem będzie zawodnik z „górnej półki”, Szymon Sobków. Walka będzie transmitowana na żywo 22 marca w Telewizji Polsat Sport.

 

Bartosz Wdowiński to pochodzący z Przasnysza dobrze zapowiadający się amator mieszanych sztuk walki. W najbliższym czasie, dokładnie 22 marca, będziemy mogli oglądać, na żywo w Telewizji Polsat Sport, jego walkę na gali Babilon MMA. Ta odbędzie się w Skierniewicach.

– Przeciwnik jest z górnej półki, a walka pół-zawodowa. To będzie prawdziwe show – zapowiada przasnyszanin.

Przygoda Bartka ze sportem zaczęła się jeszcze w Przasnyszu. Najpierw były zajęcia teakwon-do, a potem jujitsu połączone już z MMA. Walki mieszane trenuje od czasów liceum, które ukończył w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

Bartosz obecnie jest mieszkańcem Legionowa, służy w jednostce wojskowej w Białobrzegach. W Legionowie trenuje obecnie w klubie LKS Lotos/ LKS Tajfun. Reprezentując tamtejszy klub, w ubiegłym roku przasnyszanin zdobył trzykrotne mistrzostwo MMA Polska (28 maja, 28 październik i 9 grudnia ). Plany ma ambitne – już w 2025 roku chciałby z uprawiania sportu amatorskiego przejść na sport zawodowy. To bowiem jego prawdziwa pasja.

Na swój sukces ciężko pracuje, trenuje, zdrowo się odżywia, dba o siebie, utrzymuje wagę.

– Trenuję dwa razy dziennie, sparuję z zawodnikami LKS – mówi i przekazuje, że szuka sponsorów. – Ten sport jest bardzo kosztowny. Bez wsparcia z zewnątrz trudno jest się rozwijać, potrzebni są ortopedzi, fizykoterapeuci, diety – to są konkretne koszty – stwierdza.

– Myślę, że nadchodząca gala to świetna okazja, aby się zareklamować i dotrzeć do szerokiej publiczności – mówi nam Bartosz.

Zawodnik zaprasza chętnych, którzy chcieliby dołożyć cegiełkę do jego przygotowań do kontaktu (bartoszwdo@wp.pl).

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
imie
imie
3 miesięcy temu

brawo, gratulacje, dotarcie do takiej walki to lata ciężkiej pracy i wyrzeczeń. powodzenia, trzymam kciuki!
p.s. gdzie są włodarze WPZ żeby jakoś Kolegę wypromować i wesprzeć, w końcu krajanin pochodzący z WPZ?