Przasnyska tężnia wciąż nieczynna. Kiedy zostanie naprawiona?

Od awarii przasnyskiej tężni minął miesiąc. Urządzenie wciąż wyłączone jest z użytkowania. Zapytaliśmy władze miasta o to, kiedy mieszkańcy znów będą mogli pooddychać prozdrowotną solanką.

 

Przasnyska tężnia została uruchomiona w tym roku tuż przed majówką. Po kilku dniach została wyłączona, a na urządzeniu pojawiła się kartka o treści „Uwaga awaria! Tężnia nieczynna do odwołania”. Od awarii minął już miesiąc. Okazuje się, że usterka nie jest błaha.

– Rozszczelnił się zbiornik solanki, przez co zbyt szybko tracimy roztwór. Czekamy na precyzyjną wycenę. Ale koszt będzie spory – mówi nam burmistrz Łukasz Chrostowski.

Dobra wiadomość jest taka, że urządzenie ma zacząć działać jeszcze w czerwcu, choć z przekazanych nam informacji wynika, że raczej pod koniec miesiąca, niż na początku.

 

Tężnia doczeka się w czerwcu również impregnacji oraz uzupełnienia tarniny.

Tężnia solankowa w Przasnyszu na skwerze przy ul. Orlika została wybudowana w 2020 roku. Do użytku została oddana 8 października 2020 roku. Budowa tężni kosztowała 200 000 zł.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tolek
Tolek
3 miesięcy temu

Jak ma działać skoro gałęzie splesniale śmierdzą na odległość i to ma być teznia ,która działa na drogi oddechowe wstyd że takie coś szpeci miasto

Tolek
Tolek
3 miesięcy temu

Jak ma działać skoro gałęzie splesniale i śmierdzą na odległość wstyd że takie coś szpeci miasto

Rysiek
Rysiek
3 miesięcy temu

Pamiętam to zdjęcie z otwarcia tego obiektu.Ojców sukcesu było wielu i jak oni dzisjaj patrzą ludziom w twarz?No ale, to jest Przasnysz.

Adaś
Adaś
3 miesięcy temu

W kwietniu ruszy, jak wszystko przed wyborami

Ela
Ela
3 miesięcy temu

Różnej maści Sławomiry się lansowały na otwarciu. Dziś wstyd im się pokazać?

BoTak
BoTak
3 miesięcy temu

Po wyborach przeniosą do Chorzel,odkryte baseny tez))))

myto
myto
3 miesięcy temu
Reply to  BoTak

Basenów to się nie czepiaj.

Obserwer
Obserwer
3 miesięcy temu

Inwestycyjna porażka . Ani to tężnia , ani buda dla psa , za to doskonałe mejsce zbiórek dla meneli . To doskonały przykład wyrzuconych publicznych pieniędzy w błoto. Masakra .

Rysiek
Rysiek
3 miesięcy temu
Reply to  Obserwer

Taki gospodarz.