Przasnyscy strażacy wzięli udział w ćwiczeniach symulujących katastrofę śmigłowca [FOTO]

22 czerwca na terenie Szpitala Powiatowego w Przasnyszu odbyły się ćwiczenia symulujące katastrofę śmigłowca przy szpitalnym lądowisku.

 

– Scenariusz ćwiczeń zakładał, że przy próbie startu helikoptera doszło do jego awarii w wyniku czego spadł on z ok 20 m na ziemię. Doszło do wybuchu i pożaru maszyny. Pilot z ciężkimi obrażeniami znajdował się ok 2 metry od zdarzenia. Zgłoszenie do SKKP wpłynęło telefonicznie od ochrony obiektu. Zaopatrzenie wodne stanowiła sieć hydrantowa znajdująca się na terenie szpitala – informuje KP PSP Przasnysz.

Założeniem ćwiczeń było wykonanie rozpoznania, ewakuacja osoby poszkodowanej, wykonanie rozwinięcia bojowego w natarciu na palący się helikopter, budowa zaopatrzenia wodnego opartego na sieci hydrantowej oraz sprawdzenie współpracy z pracownikami szpitala.

W ćwiczeniach udział wzięła Jednostka Ratownicza Gaśnicza z Przasnysza oraz jednostki OSP z Mchowa, Obręba, Karwacza, Leszna i Rostkowa.

 

Źródło KP PSP Przasnysz
Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
imie
imie
1 rok temu

akurat helikopter przylatuje do szpitala raz na ruski miesiac, ale samolociki lataja nad osiedlami w kolko macieju, tak wiec sugeruje raczej zrobic cwiczenia na wypadek jak w koncu ktorys spadnie na dom czy na blok.
Cwiczenia na wypadek katastrofy helikoptera to tak jak cwiczenia na wypadek powodzi w Przasnyszu.