Prawie 3000 osób zaszczepionych w powiecie przasnyskim.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 przyjęło prawie 3000 mieszkańców powiatu przasnyskiego. W województwie mazowieckim do 16 lutego 2021r. wykonano 346 135 szczepień.

 

W naszym powiecie zaszczepiono dokładnie 2948 osób, z czego 801 przyjęło już obie dawki (dane na 16.02.2021r.).

Liczba szczepień dotyczy liczby unikalnych pacjentów, dla których w systemie Zdarzeń Medycznych została wypełniona Karta Szczepień. Szczepienie jest ujmowane w statystyce danego dnia – według daty jego wykonania, którą podał pracownik medyczny wykonujący szczepienie.

 

Wczoraj, 15 lutego rozpoczęła się druga tura zapisów na szczepienia dla nauczycieli.

– W kolejnym etapie  zaszczepione zostaną osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne m.in.: pracownicy sektora infrastruktury krytycznej, dostaw wody, gazu, prądu, usług teleinformatycznych, poczty, bezpieczeństwa żywności i leków, transportu publicznego, urzędnicy odpowiedzialni za zwalczanie pandemii, pracownicy wymiaru sprawiedliwości, funkcjonariusze służb celno-skarbowych – informuje resort.

 


 

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Użytkownik
Użytkownik
2 lat temu

Dlaczego poprzedni artykuł odnośnie zgłoszonych powikłań poszczepiennych został usunięty?

Użytkownikuz
Użytkownikuz
2 lat temu
Reply to  Infoprzasnysz

Ok. Przepraszam i dziękuję za link

ORMO
ORMO
2 lat temu

W tym tempie to za dwa lata cały powiat będzie zaszczepiony.

Mati
Mati
2 lat temu

A może podacie informacje o bardzo licznych efektach poszczepiennych u nauczycieli (AstraZeneca) i nie mówię o jakiejś podwyższonej temperaturze czy złym samopoczuciu…

DziejeSie
DziejeSie
2 lat temu

Nie żyje opolski wojewódzki inspektor farmaceutyczny. Jego ciało znaleziono w samochodzie zaparkowanym na opolskiej wyspie ‒ Nie stwierdzono wstępnie śladów czy urazów mogących wskazywać na działanie osób trzecich, jednakże okoliczności śmierci budzą wątpliwości. Pojedyncza osoba w samochodzie zaparkowanym na wyspie w Opolu ‒ to nietypowe. Nie jesteśmy w stanie w tej chwili wykluczyć udziału osób trzecich ‒ mówi nam prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu. ‒ To straszna wiadomość. Inspektor prowadził postępowania przeciwko tzw. mafii lekowej. W ostatnich tygodniach widoczna była zorganizowana nagonka na niego, z wykorzystaniem mediów. Oczywiście o niczym nie chcę przesądzać. Ważne, żeby sprawa… Czytaj więcej »