Porysował 6 samochodów. Grozi mu do do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki ustaleniom dzielnicowego, 20-latek odpowie za uszkodzenie kilku samochodów osobowych. Młody mężczyzna, mieszkaniec pow. ciechanowskiego, w godzinach nocnych zniszczył powłokę lakierniczą zaparkowanych pojazdów przed budynkiem OSP. 20-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 28 na 29 września br. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do ciechanowskiej policji około godz. 3 nad ranem 29 września. Wtedy zgłoszono uszkodzenie trzech pojazdów, dwóch osobowych opli i volkswagena. Samochody były zaparkowane w miejscowości Szulmierz przed budynkiem OSP. Samochody posiadały świeże uszkodzenia, co wskazywało, że sprawca bądź sprawcy w krótkim odstępie czasu zniszczyli auta. Jak się później okazało uszkodzenia miało aż 6 pojazdów, pojazdy były zaparkowane w tym samym miejscu. Wszystkie uszkodzenia miały charakter porysowania powłoki lakierniczej ostrym narzędziem. Łączne straty uszkodzonych pojazdów pokrzywdzeni oszacowali na blisko 16 tys. złotych.

Dzięki ustaleniom dzielnicowego, w ubiegłym tygodniu 20-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego usłyszał zarzut uszkodzenia 6 samochodów osobowych, do czego się przyznał i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduję karę od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


Źródło KPP Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments