Ponad 84 tys. zł dla gmin z powiatu przasnyskiego na zapobieganie bezdomności zwierząt

Samorządy z terenu powiatu przasnyskiego otrzymały wsparcie od Województwa Mazowieckiego na realizację zadań w ramach „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2024.

 

– Celem „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2024”  jest wsparcie finansowe gmin w działaniach dążących do ograniczenia zjawiska bezdomności zwierząt, a w szczególności zmniejszenie niekontrolowanego rozmnażania się psów i kotów właścicielskich oraz kotów wolnożyjących w celu zapobiegania bezdomności, edukację mieszkańców w zakresie humanitarnego traktowania zwierząt oraz odpowiedzialnej i właściwej opieki nad zwierzętami, jak również dodatkowe wsparcie dla gmin przeznaczone na schroniska dla zwierząt. Wsparcie finansowe dla JST z terenu województwa mazowieckiego służy realizacji działań określonych w „Strategii rozwoju województwa mazowieckiego 2030+”, m.in.: poprzez kształtowanie świadomości ekologicznej oraz racjonalne planowanie funkcji terenów z uwzględnieniem potrzeb ochrony środowiska – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Wśród beneficjentów programu znalazły się samorządy z terenu powiatu przasnyskiego, które wspólnie otrzymają ponad 84 tys. złotych:

Gmina Jednorożec

  •  Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Jednorożec – 10 tys. zł

Gmina Przasnysz

  • Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Przasnysz – 10 tys. zł

Gmina Czernice Borowe

  • Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Czernice Borowe – 20 tys. zł

Gmina Krasne

  • Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Krasne – 12 500 zł

Gmina Chorzele

  • Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Chorzele – 19 787 zł

Miasto Przasnysz

  • Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Miasto Przasnysz – 12 411zł

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments