Polregio: cztery pary pociągów na odcinku Olsztyn – Chorzele

Za trzy miesiące uruchomione mają zostać pierwsze przewozy regionalne relacji Olsztyn – Chorzele. W rozkładzie jazdy mają pojawić się cztery pary pociągów. Jak podaje portal rynek-kolejowy.pl, trasę prawdopodobnie obsłużą składy o stosunkowo małej pojemności.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą remont linii nr 35 pomiędzy Szymanami a stacją Chorzele. Trasa ma być przejezdna jeszcze we wrześniu. Samorząd województwa warmińsko – mazurskiego zamierza uruchomić pierwsze pociągi na swoim odcinku ciągu Szczytno – Szymany – Wielbark – Chorzele – Ostrołęka – Tłuszcz – Warszawa w grudniu.

Jak informuje portal rynek-kolejowy.pl „zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w rozkładzie jazdy mają pojawić się cztery pary kursów”.

Według portalu nie dojdzie do utworzenia międzywojewódzkich połączeń w kierunku Ostrołęki. „W Chorzelach pasażerowie będą musieli więc przesiadać się do składów Kolei Mazowieckich, które kursują tam od czerwca tego roku. Pewne jest natomiast, że pociągi wyjeżdżające z Chorzel na północ nie zakończą biegu w węzłowym Szczytnie” – czytamy.

– Wspólnie z organizatorem przewozów na Warmii i Mazurach planujemy uruchomić cztery pary pociągów na odcinku Olsztyn – Chorzele – informuje portal Biuro Prasowe Polregio. „W miarę możliwości zapewnione mają zostać skomunikowania z kursami w kierunku Ostrołęki. Ogólnopolski przewoźnik nie deklaruje przy tym jednoznacznie, że dogodne przesiadki uda się zorganizować w przypadku każdego z przyjeżdżających do stacji przesiadkowej składów” – napisano.

Połączenia będą realizowane autobusami szynowymi SA106 lub w razie potrzeby SA133 – starsze pojazdy produkcji bydgoskiej Pesy.

Jak ustalił portal, „fabryka koncernu IKEA nie zamierza korzystać z transportu kolejowego swoich produktów także po wydłużeniu czynnego odcinka linii 35. Korporacja, która zabiegała dekadę temu o wznowienie przewozów i sfinansowała poprzedni remont, twierdzi teraz, że skala jej działalności jest zbyt mała, by kolej była efektywna. Drewno przyjedzie więc do zakładu ciężarówkami, które wywiozą z niego meble i pellet” – czytamy.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
19 dni temu

Wszystko fajnie a jak z rentownością tej linii?

Mustafa HASAN
Mustafa HASAN
19 dni temu
Reply to  Joanna

spoczko Joasiu, PO wyborach naprawimy rentownosc tego odcinka kolejki i wiele innych aspektow gospodarczych, lokalnych brakow , poprawimy rozrodczosc i jakosc zycia..
Wszystkie niewierne beda zadowolone.
Nasi lekarze , inzynierowie i prawnicy nie zawioda.
kpo odblokuja specjalnie na relokacje i przybyszy z Bialorusi
KOchani glosujcie POprawnie.
i niech ala ha ma was w opiece
zalej malej kum
ps. jeden dzioen kebabow z budek na ryneczku bedzie darmowy
dla naszych wyborcow

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
19 dni temu
Reply to  Mustafa HASAN

Głosujcie na PiS, prawda? Będzie dalej rozdawnictwo na kredyt i złodziejstwo.

Kalina
Kalina
18 dni temu

Nie głosujcie na PO I PSL dalej nic nie zrobią, a Polskę rozprzedadza

Robert
Robert
18 dni temu
Reply to  Kalina

Pis ma tyle wspólnego z prawdą i demokracją co Trybunał Konstytucyjny z konstytucją , Polski ład z ładem a 13 emerytura z emeryturą. Co do emigrantów były już minister MSZ Wawrzyk z pisu wykazał się chrześciańską gościnnością , otworzył swoje serce , portfel i konsulaty.

E tam
E tam
18 dni temu

No tak , dalej będą nosić kasę w reklamówkach !

E tam
E tam
18 dni temu

Polskie nagrania sprzedane za ?! Uwaga 8 mln zł.
Kto jest takim rekinem biznesu ? Tylko jedna partia ! Głosuj na platfusów , dalej polskie dziedzictwo będzie sprzedawane za grosze. Złodziejstwo ? W czystej postaci . Coś ci na ten temat wiadomo czy tvn do końca zgniliznę w czaszce zrobił ?!

GrzegorzzHelenowa
GrzegorzzHelenowa
19 dni temu
Reply to  Mustafa HASAN

Nie dziękuj hasan. Przeczytaj. Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że w związku z Piotrem Wawrzykiem służby prowadzą postępowanie wyjaśniające. „Możliwe, że chodzi o wielką aferę korupcyjną, w wyniku której do Europy napłynęły setki tysięcy migrantów” — pisze „Gazeta Wyborcza”. Pierwsze doniesienia o powodach odejścia Piotra Wawrzyka z rządu „GW” opisała w poniedziałek. strong>Wówczas dowiedzieliśmy się, że do Ministerstwa Spraw Zagranicznych weszli agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którzy przesłuchali kierownictwo departamentu konsularnego oraz dyrektora generalnego resortu. W sprawę zamieszany ma być też asystent zdymisjonowanego wiceministra, który należy do jego rodziny. Teraz „Wyborcza” twierdzi, że z nieoficjalnych informacji wyłania się obraz „afery korupcyjnej, która umożliwiła… Czytaj więcej »

Amber Gold to LIPA
Amber Gold to LIPA
18 dni temu

No jak podają w Kosher Zeitung – to musi być prawda całą dobę i jeszcze po wyborach ???????????.Ustaw jeszcze radio na Erewań a będziesz najlepiej poinformowany/ lepiej od Leszczyny/ z totalnych oszołomów

Joanna
Joanna
18 dni temu
Reply to  Joanna

ktoś mnie zminusował a pytanie o rentowność to podstawa inwestycji… tylko nie w Polsce bo tu liczy się 'glos wyborcy’ tych 15 osób co może skorzystają, bo liczy się 'przecięcie wstęgi przez oficjeli’, bo liczy się 'zrobiliśmy za miliony z waszych kieszeni ale co dalej to nie wiemy…”, najpierw oklaski i feta bo jadą dotowane (znowu przez NAS) pociągi, potem cięcie kosztów i brak składów (bo nikt nie jeździ? 2 kursy? z przesiadkami?), następnie zarastanie linii drzewami jak było wcześniej….

Kierowca bombowca
Kierowca bombowca
19 dni temu

Bardzo dobrze, że połączenie między wm i m będzie realizowane. Źle bardzo, że samorządy nie mogą się dogadać dla dobra mieszkańców i nie potrafią uruchomić składów które łączyłyby Olsztyn i Ostrołękę beż przesiadek. TP proste dwa składy bezpośrednie daje wm dwa m. Bilety są ważne z obu spółek na całej linii dla tych pociągów.
Trzeba rozmawiać i służyć społeczeństwu. Dziwnie tzw władza o tym zapomina. Szkoda.