Pętle indukcyjne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu

Dzięki pętli indukcyjnej osoby z dysfunkcją słuchu będę mogły komfortowo skorzystać z usług Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu.

 

– Z myślą o naszych czytelnikach zaopatrzyliśmy bibliotekę w pętle indukcyjne, dzięki którym osoby z dysfunkcją słuchu będą miały możliwość komfortowego korzystania z naszych usług. Urządzenia znajdują się w bibliotece głównej: w oddziale dla dzieci i młodzieży (parter) oraz w oddziale dla dorosłych (I piętro) – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

Na czym polega działanie pętli indukcyjnej?

Pętla przesyła dźwięk bezpośrednio do aparatu słuchowego osoby słabosłyszącej. Użytkownik aparatu słuchowego wyposażonego w odbiornik pętli indukcyjnej słyszy czysty dźwięk bezpośrednio z mikrofonu lub innego źródła dźwięku. Pozwala to wyeliminować dodatkowe szumy lub problemy związane z niekorzystną akustyką pomieszczenia. Aby skorzystać z pętli indukcyjnej należy przełączyć aparat słuchowy na tryb indukcyjny (z trybu M na T). System jest bezobsługowy, nie są wymagane żadne dodatkowe urządzenia.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments