Otwarto kolejny odcinek S7 – ponad 10 kilometrów trasy Mława – Napierki

14 lipca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła do ruchu ponad 10 kilometrów drugiej jezdni drogi ekspresowej S7 Napierki – Mława. Dziś kierowcy zyskają kolejne 2 kilometry na odcinku Pieńki – Płońsk, od Pawłowa do węzła Dłużniewo. Ruch po udostępnionych odcinkach odbywać się będzie według tymczasowej organizacji.

 

Od wczoraj kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie od granicy województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego do okolic miejscowości Pawłowo przed Płońskiem. To łącznie 60 km.

– Kolejnym ułatwieniem dla kierowców będzie likwidacja objazdów odbywających się do tej pory drogami zbiorczymi i skierowanie ruchu za węzłem Dłużniewo do Płońska na lewą jezdnię trasy głównej. Te zmiany w organizacji ruchu ułatwią podróż pomiędzy Trójmiastem i Warszawą, a kierowcy będą mieć do dyspozycji 62 km nowej drogi w układzie dwujezdniowym oraz 9 km z ruchem po jednej jezdni. Obie jezdnie będą dostępne w drugiej połowie sierpnia – informuje Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad.

 

Udostępnienie odcinków S7 do ruchu nie oznacza zakończenia prac. Ruch odbywać się będzie według tymczasowej organizacji. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h na odcinku dwujezdniowym oraz 60 km/h na jednojezdniowym.

– Docelową organizację ruchu będziemy wdrażać stopniowo we wrześniu i październiku br. Apelujemy do kierowców o stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu – czytamy.

 

Koszt i zakres inwestycji

Inwestycję obejmującą budowę 71 km drogi ekspresowej S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki – Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo – Pieńki (ok. 22 km) oraz Pieńki – Płońsk (ok. 13,7 km).

Prace budowlane na trzech odcinkach od Mławy do Płońska rozpoczęły się jesienią 2019 roku, natomiast na odcinku Napierki – Mława wiosną 2020 roku. Inwestycja obejmuje budowę drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska.

W ramach inwestycji powstaje m.in. 70 obiektów inżynierskich oraz 10 węzłów: Mława Północ, Mława Wschód, Mława Południe, Żurominek, Strzegowo Północ, Strzegowo Południe, Glinojeck, Pieńki Rzewińskie oraz Dłużniewo. Powstają też cztery Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP): Pepłowo I, Pepłowo II, Ćwiklinek i Dłużniewo. Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z betonu cementowego i dostosowana do ruchu z obciążeniami nawierzchni 11,5 tony na oś.

 

Łączny koszt inwestycji wynosi 1,6 mld zł. Wykonawcą trzech odcinków jest konsorcjum firm STRABAG i STRABAG Infrastruktura Południe, które buduje odcinek Strzegowo – Pieńki za kwotę 516,2 mln zł, odcinek Pieńki – Płońsk za 311,7 mln zł, a odcinek Napierki – Mława za kwotę 294,7 mln zł. Wykonawcą odcinka Mława – Strzegowo jest konsorcjum firm PORR oraz PORR Bau. Wartość tego kontraktu to 446,1 mln zł.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej łącznie wynosi 1 043 836 933,77 zł.

 

S7 Napierki – Mława
S7 Napierki – Mława
S7 Napierki – Mława
Aktualna mapa

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
VonDerLie_n
VonDerLie_n
1 miesiąc temu

nie moze byc, Pisdzielce cos jednak buduja? cos sie oplaca? Przekop mierzei, mur przed hordami nachodcow gotowy, nowy sprzet wojskowy wysokiej jakosci w drodze (abrams, himars, F35 i inne tajne, itp) i jeszcze drogi szybkiego ruchu buduje, kontynuuje, inwestuje strategicznie Orlen? Cos sie nie zgadza. Miala byc dykta i pazdzierz, wuj .upa i kamieni kupa. Czy ktos mnie POprawi? Moze zamiast POpraprancow cos podpowiedza zwolennicy Czaki2050 i innej totalnej 'palikoterii’ wyslanej przez obcych jak zaznaczal swietej pamieci Targalski ? fronda.pl/a/targalski-za-powrotem-tuska-stoja-niemieckie-sluzby-specjalne,163888.html „Ula von del Leyen :Teraz moj drogi Donaldzie, wrocisz do swojego kraju aby ponownie chronic wartosci . Powodzenia moj przyjacielu i… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  VonDerLie_n

Nie moze być. Prąd zdrożeje o 300 procent, paliwo już bije wszelkie rekordy. Euro za chwilę po 5 zeta, dolar podobnie. Olej rzepakowy za chwilę będzie luksusem. Wzrost pensji na pewno nie nadąży za zmianą cen. Pisowcy udupili wiatraki, udupili fotowoltaikę, bo wungla miało być na 200 lat. 50 mld zł z oplat za emisję CO2 miały być przeznaczone na transformację energetyczną, a te ciemniaki wszystko przejadły. Przekop mierzei to fanaberia do niczego nie potrzebna. Ten śmieszny mur to też dobry wałek. Łukaszenka podstawił pod granicę tysiąc nieszczęśników, a my w obronie granic postawiliśmy mur za 2 miliardy. A przy… Czytaj więcej »

VonDerLie
VonDerLie
1 miesiąc temu

Nasz kraj byl rozkradany i likwidowany od 1993 roku (wyjazd ostatnich soldatow) i zwijania wszelkich fabryk i zakladow.Takie legalne zamykanie kraju z pozostawieniem nazwy i wyganianie Polakow z kraju. Ten strategiczny trend zwijania kraju „z dykty i pazdzierzu” po prostu nalezalo powstrzymac. Pis cokolwiek na ocene dostateczny z dwoma minusami robi zeby zahamowac trend i cos zaczac. POprawni dostali troche kasy z unii na ostatni bal Tytanika-Polski.To nie bylo rzadzenie tylko rozdysponowywanie za kase Unii. Przestali domagac sie reparacji tez-kaska za zamkniecie buzi?. Z tego powodu i dotacji do innych biednych krajow Uni np. tez Rumunii , Borys wymyslil wyjscie z Unii i dostal misje… Czytaj więcej »