Odsłonięcie Tablic Pamiątkowych w Przasnyszu. [FOTO]

W sobotę, 22 sierpnia 2020r. na Rynku Miejskim w Przasnyszu odbyła się uroczystość odsłonięcia tablic „Miejsce Pamięci Bitwy Warszawskiej 1920” oraz „Upamiętniającej dowódcę Dywizji Ochotniczej płk. Adama Koca”.

 

Uroczystość rozpoczęła się wciągnięciem flagi na maszt przy budynku Muzeum Historycznego i wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego.

Po wygłoszeniu okolicznościowych przemówień  przez przedstawicieli władz samorządowych i zaproszonych na uroczystość gości, wysłuchano prelekcji B. Drejerskiego  „Sierpień 1920 na ziemi przasnyskiej”.

Uroczystego odsłonięcia tablic pamiątkowych dokonali: Poseł na Sejm RP Anna Cicholska, Starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Burmistrz Łukasz Chrostowski oraz z-ca Dowódcy 2.ORel – kmdr por. Arkadiusz Kurdybelski.

Dalsza część uroczystości odbyła się na cmentarzu komunalnym, gdzie dla uczczenia pamięci żołnierzy poległych w walkach na ziemi przasnyskiej odczytany został Apel Pamięci, po którym kompania honorowa wystawiona przez żołnierzy 2. Ośrodka Radioelektronicznego oddała Salwę Honorową.

Źródło 2ORel
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ate
ate
3 lat temu

Dystans społeczny , o losie (:

Yrek
Yrek
3 lat temu

I i tak niebawem miejscowi geje i lesbijki powieszona na nim tęczową szmaty