Dzień Strażaka 2024. Uroczyste ślubowanie druhów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Krasne

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Strażaka odbyło się uroczyste ślubowanie druhów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Krasne.

 

W piątek, 3 maja w kościele parafialnym w Krasnem odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia św. Floriana, patrona strażaków.

– We mszy świętej uczestniczyły poczty sztandarowe z jednostek  OSP Wężewo, OSP Krasne, OSP Pęczki, OSP Zielona, OSP Zalesie oraz delegacja OSP Elżbiecin. Licznie zgromadzili się druhny i druhowie z jednostek z terenu Gminy Krasne oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP Krasne oraz OSP Zielona. Dziękujemy ks. Kanonikowi Krzysztofowi Kujawa oraz ks. Pawłowi Kowalskiemu za uroczystą koncelebrę w naszej intencji – relacjonuje OSP w Wężewie.

Po zakończeniu nabożeństwa, strażacy przemaszerowali na cmentarz parafialny w Krasnem. Tam zapalili znicze pod pomnikiem św. Floriana ku pamięci wszystkich zmarłych druhów, a następnie ruszyli w stronę remizy strażackiej.

– Pod strażnicą OSP Krasne odbyło się uroczyste ślubowanie druhów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Krasne. Witamy młodzież wśród braci strażackiej. Dziękujemy organizatorom za gorący poczęstunek i wspaniałą atmosferę – dodają strażacy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wpz
wpz
21 dni temu

Kierwińskiego było zaprosić.