Nowe uprawnienia dla pracowników zakładu energetycznego i wodociągowego. Mogą wejść na posesję bez zgody właściciela.

Wraz z wprowadzeniem nowej tarczy antykryzysowej weszły w życie przepisy, które zwiększają uprawnienia pracowników zakładu energetycznego i wodociągowego, dotyczące wstępu na prywatne posesje.

 

Wśród przepisów, które znalazły się w tarczy antykryzysowej 2.0 można znaleźć taki, który pozwala, aby pracownik zakładu energetycznego lub wodociągowego wszedł na działkę prywatną, na której znajduje się urządzenie przesyłowe, aby usunąć awarię. Może to zrobić siłą i bez zgody właściciela posesji. Do niedawna  pracownicy mieli poważny problem, aby naprawić urządzenie przesyłowe lub dokonać jego konserwacji.

Często właściciele posesji nie chcieli ich wpuścić. Domagali się ustanowienia służebności przesyłu lub zapłaty za udostępnienie swojej działki. Zakład, do którego należały słupy lub rury musiał występować do władz o wydanie odpowiedniej decyzji administracyjnej, aby móc przeprowadzić prace na danym terenie.

Art. 72 pkt 13 nowej tarczy antykryzysowej znosi wymóg uzyskania jakiejkolwiek decyzji. Od wejścia w życie nowych przepisów pracownicy takich zakładów, jak energetyczny, czy kanalizacyjny mają prawo, w celu usunięcia awarii czy konserwacji, wejść na prywatną posesję i do budynku mieszkalnego w asyście policji.

Co  ważne, mogą to zrobić nawet pod nieobecność właściciela nieruchomości.

w.b.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Działkowiec
Działkowiec
3 lat temu

Teraz jak wejdą na posesjię to zryją jak dziki bez względu czy trzeba czy nie

pep
pep
2 lat temu

zawsze możesz ich wypatroszyć jako bandytów naruszających własność