Noc Muzeów w Przasnyszu. Recital piosenki literackiej i podróż przez baśniowy świat

13 maja w Muzeum Historycznym odbywały się wydarzenia związane z Nocą Muzeów. W programie znalazły się: warsztaty, recital i koncert.

 

Muzeum Historyczne w Przasnyszu po raz kolejny włączyło się w akcję Nocy Muzeów. Sobota, 13 maja była świetną okazją, by w nietypowy sposób spędzić wieczór. Przasnyskie muzeum było tego dnia czynne do późnych godzin wieczornych, a na zwiedzających czekały wyjątkowe atrakcje.

W programie znalazły się wydarzenia skierowane zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Impreza rozpoczęła się warsztatem dla dzieci: „W bursztynowym lesie”. Potem odbył się wykład „Bursztyn  dla zdrowia i urody” Alicji Pielińskiej z PAN Muzeum Ziemi.

 

Wieczór zakończył się muzycznie. Najpierw widzowie wysłuchali recitalu piosenki literackiej Marty Sosnowskiej i Wojciecha Gęsickiego, potem Aleksandra Czarzasta wystąpiła z koncertem „Muzyka i magia  – podróż przez baśniowy świat muzyki”.

Odwiedzający Muzeum Historyczne w Przasnyszu mogli zobaczyć wystawę „Świat bursztynu”, „Mazowsze w spódnicy”, „Złoty Wiek Przasnysza” i „Wielka wojna w Przasnyszu”.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments