Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie i mediacja w powiecie przasnyskim w 2024 roku w dwóch punktach

W 2024 roku na terenie powiatu przasnyskiego będą funkcjonowały 2 punkty udzielania nieodpłatnych porad prawnych i nieodpłatnej mediacji, w tym 1 punkt, w którym świadczone będzie również nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

 

Lokalizacje punktów:

Punkt nr 1 – Punkt udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji zlokalizowany jest w budynku  Starostwa Powiatowego w Przasnyszu, przy ul. Św. St. Kostki 5; pokój nr 012 (parter). Punkt prowadzony przez  Stowarzyszenie Obywatelskiej Pomocy Prawnej z Olsztyna, wybrane w otwartym konkursie ofert. Czynny jest w każdy dzień roboczy w godzinach od 8.00 do 12.00

Punkt nr 2 – Punkt udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej i  nieodpłatnej mediacji zlokalizowany w budynku Urzędu Gminy Jednorożec, przy ul. Plac Św. Floriana 1 oraz w budynku  Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. Punkt prowadzony jest przez radcę prawnego wskazanego przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Olsztynie oraz adwokata wskazanego przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie. Punkt czynny w każdy dzień roboczy w godzinach:

  • poniedziałek, czwartek, piątek – w godz. od 9.00 do 13.00 (Jednorożec),
  • wtorek, środa  – w godz. od 12.00 do 16.00 (Przasnysz).

W celu umówienia się na wizytę w celu uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego należy zadzwonić pod numer telefonu: (029) 307-62-53 lub (029) 307-05-00 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu), lub zarejestrować się elektronicznie pod adresem: https://np.ms.gov.pl/zapisy.

Kobiety w ciąży obsługiwane są poza kolejnością.

Kto może skorzystać z pomocy?

Z nieodpłatnej pomocy będzie mógł skorzystać każdy, kto złoży pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.  Do oświadczenia nie trzeba dołączać żadnych zaświadczeń urzędowych, ani innych dokumentów. Jeżeli ktoś oświadcza, że nie stać go na pokrycie kosztów pomocy prawnej lub poradnictwa obywatelskiego, taką pomoc otrzyma.

Oświadczenie składa się osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

Osobom, które ze względu na niepełnosprawność ruchową,  nie są w stanie przybyć do punktu lub osobom doświadczającym trudności w komunikowaniu może być udzielana nieodpłatna pomoc prawna lub świadczone nieodpłatne poradnictwo obywatelskie,  z wyłączeniem nieodpłatnej mediacji, także poza punktem albo za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments