Nasza interwencja. Kto zaśmieca przydrożne rowy?

Przydrożny rów regularnie traktowany jest jak śmietnik. Lądują tam odpady plastikowe, butelki po wódce, pampersy, a nawet kineskopowy telewizor. Wiele mówimy o  segregacji śmieci,  ekologicznym ogrzewaniu i walce o czyste środowisko,  a niektórzy ludzie nadal zachowują się jak ….

 

Do naszej redakcji zgłosił się oburzony mieszkaniec gminy Przasnysz, który zauważył, że ktoś notorycznie wywozi śmieci do przydrożnego rowu położonego przy drodze Dobrzankowo – Leszno.

– Tym razem znalazła się tam cała paczka folii, ale wcześniej niejednokrotnie były zwykle śmieci gospodarcze, pampersy, a nawet stary telewizor, czy potłuczona umywalka. Potem wiatr roznosi to wszystko na pobliskie pola – zwrócił uwagę nasz czytelnik.

Taka sytuacja często się powtarza. Zaśmiecamy nasze środowisko, zapominając, że my utoniemy w brudzie, a nasze dzieci będą wychowywać się na planecie pełnej śmieci.

Sprawę zgłosiliśmy Grażynie Wróblewskiej , wójt gminy Przasnysz, która zapowiedziała, że jeśli tylko uda się ustalić sprawcę, czeka go kolegium.

– Kategorycznie sprzeciwiamy się takim zachowaniom. Jeśli uda się nam tylko namierzyć tę osobę, będzie ponosiła za to odpowiedzialność – zaznaczyła.

 

Dodała także, że gmina Przasnysz postanowiła wyjść naprzeciw rolnikom, którzy produkują znaczne ilości śmieci.

– Otrzymaliśmy dofinansowanie na przedsięwzięcie pod nazwą „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej z terenu gminy Przasnysz”. Można do nas już zgłaszać swoje odpady – dodała Grażyna Wróblewska.

Zgłaszający rolnik podaje ilości folii rolniczej białej i czarnej, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowania po nawozach i opakowania typu Big Bag. Zbiórka tych odpadów zostanie przeprowadzona w II kwartale 2020 roku.

 

w.b.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
4 lat temu

Chyba to można szybko ustalić, przecież chyba odbiorcy odpadów mają notatki od kogo odbierane są odpady. Tam gdzie nie było wystawki można dokładniej sprawdzić. Każdy rolnik na pewno wystawia w każdym terminie odbioru. Na pewno wieś Leszno i Dobrzankowo. Życzę powodzenia w odnalezieniu sprawcy. A kara to wyczyszczenie rowu przez pół roku na własny koszt. Nauczkę będzie mieć do końca życia.