Miłośnicy sportów na lodzie ocenili chlubę powiatu przasnyskiego. “Obiekt lodowisko-podobny”.

Lodowisku w Przasnyszu przyjrzeli się ludzie zrzeszeni w komitecie wspierającym budowę kolejnego lodowiska miejskiego w Warszawie. Opinia, którą wystawili przasnyskiej tafli, jest miażdżąca. Nie zmienia to faktu, że zdaniem miłośników sportów na lodzie nadal istnieje możliwość, aby Przasnysz godnie zaistniał na hokejowej i łyżwiarskiej mapie Polski.

 

Społeczność komitetu inicjatywy budowy lodowiska miejskiego w Warszawie ma swój profil na Facebooku, gdzie podzieliła się refleksjami na temat przasnyskiego lodowiska. Już w tytule ich tekstu widnieje pytanie “Lodowisko w Przasnyszu stracona szansa?”. Potem jest tylko gorzej.

 

– W grudniu 2020 roku w Przasnyszu miało miejsce uroczyste otwarcie całorocznej hali sportowej z płytą sztucznego lodowiska. Jak donoszą lokalne media, przy tej okazji miejscowa drużyna amatorska Hokej Orły Przasnysz rozegrała nawet mecz hokeja na lodzie! Jest to drugie po warszawskim „Torwarze” lodowisko całoroczne w całym Województwie Mazowieckim. Dzisiaj byliśmy tam, aby przekonać się na własne oczy, jakie warunki stworzono w Przasnyszu do uprawiania sportów łyżwiarskich – zapowiadają pasjonaci aktywności fizycznej na lodzie.

Jak zauważają, tuż przy lodowisku znajduje się internat szkolny wraz z odnowioną częścią hotelową na kilkadziesiąt miejsc noclegowych, a wszystko pachnie nowością.

– Czy to nie wygląda na wymarzone miejsce do organizowania obozów łyżwiarskich, zawodów, turniejów hokejowych czy klubowej pracy szkoleniowej, jakie widzieliśmy chociażby w Krynicy, Nowym Targu, Sanoku, czy Giżycku? – pytają.

Odpowiedź na to pytanie, jest niestety dla powiatowego lodowiska miażdżąca.

– Niestety nie! Płyta lodowiska w Przasnyszu ma wymiary 40×25 metrów podczas gdy wymiary lodowiska wymagane do rozgrywania zawodów łyżwiarskich – łyżwiarstwa figurowego, hokeja na lodzie czy short track’u wynoszą 60×30 metrów. W pięknym nowym obiekcie nie pogracie nawet w curling, do którego tor powinien mieć długość 45,72 metrów. Jednocześnie rozmiary obiektu nie pozwalają na zamontowanie regulaminowych ławek drużyn, ławek kar i sekretariatu zawodów wymaganych w hokeju na lodzie. Nowiutką halę możemy więc śmiało nazwać obiektem lodowisko-podobnym, takim: „na miarę naszych możliwości”. Jedyne co można tam na obecną chwilę zorganizować to ślizgawka. Pytanie, czy na budowę ślizgawki warto było wydać 13 113 657,61 złotych? Czy możliwość spełniania bardzo ograniczonych funkcji pozwoli na pokrycie kosztów funkcjonowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem? – pytają.

 

Na koniec podają receptę na rozwiązanie tego problemu:

– Obszar posesji i technologia, w jakiej wybudowano halę, pozwala na jej powiększenie. Na miejscu zapowiada się jednak budowa basenów. Jeśli nic się nie zmieni, Przasnysz bezpowrotnie straci szansę na zaistnienie na łyżwiarskiej i hokejowej mapie Polski – oceniają członkowie komitetu.

 

M. Jabłońska


 

Źródło Komitet inicjatywy budowy lodowiska miejskiego w Warszawie/FB
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
taaaaa
taaaaa
23 dni temu

Artykuł z dupy, jak i cała ta “miażdżąca” opinia kogoś tam, z dupy jest całkowicie. Bo nie jest wymiarowe – ojaaaaa cie. Tosz to szok ! No nie pogra se w hokeja, no nie pojeździ. Takie zarzuty mocne.

Xardas
Xardas
23 dni temu
odpowiada  taaaaa

Ty jesteś z dupy. Kolejny niewymiarowy obiekt i zmarnowana szansa. A były obietnice i listy intencyjne z Polskiego Związku Hokeja.

taaaaa
taaaaa
23 dni temu
odpowiada  Xardas

Ty jesteś z dupy

Anonim
Anonim
23 dni temu

Proszę, powiedzcie mi : Dlaczego? Dlaczego ktoś nie mógł wcześniej pomyśleć, Dlaczego nie mogli zrobić o dosłownie parę metrów większego tego lodowiska? Straciliśmy kolejna nasza szanse, lodowisko mogło być nasza wizytówka, mogło całkiem dobrze na siebie zarabiać i co? I jak zwykle jaj.co

taaaaa
taaaaa
23 dni temu

Nie rozumiem was. Artykuł to bzdura, tak jak ta pseudo ekspercka ocena to bzdura. Miłośnicy jazdy na łyżwach i zwolennicy budowy lodowiska w stolicy – faktycznie eksperci – ocenili – ocenili to, że lodowisko jest niewymiarowe. Dla mieszkańców powiatu to szok. Mi się wydaje, że już na etapie projektowania, było to wiadome. Wiadome było także w czasie budowy, wiadome to było także w przepychankach politycznych pseudo-polityków naszych. Wiadome to było także przy otwarciu lodowiska, które o dziwo przyciągnęło wielu mieszkańców. Niewymiarowe lodowisko ( według ekspertów, co jeżdżą na łyżwach) to ślizgawka ( taka to merytoryczna ocena fachowców). Cóż lodowisko jest… Czytaj więcej »

Xardas
Xardas
23 dni temu
odpowiada  taaaaa

Źle rozumujesz. Lodowisko jest i będzie popularne. Ale za mały wymiar zamyka wiele dróg. Mogło zarabiać, a teraz będziemy dokładać jak do basenu.

taaaaa
taaaaa
23 dni temu
odpowiada  Xardas

Rozumiem bardzo dobrze, nie rozumiem tej głupoty w komentarzach. Był czas aby zaakceptować, że lodowisko jest niewymiarowe i nie będzie na nim oficjalnych zawodów. Tylko czy aby to przekreśla całą funkcjonalność lodowiska – raczej nie. Jakoś Orły se pograły, drużyna z Ciechanowa se pograła. Inni zapewne też se pograją. Natomiast sam artykuł to dno, napisany jakby jacyś wielcy eksperci oceniali te lodowisko, a to tylko jacyś zwolennicy budowy lodowiska w Warszawie. Ekspercka ocena – ślizgawka i stracona szansa. Bzdura to i tyle.

Xardas
Xardas
23 dni temu
odpowiada  taaaaa

Ja uważam że straciliśmy olbrzymią szansę na zainstnienie Przasnysza na Mazowszu. Lokalnym za chwilę się znudzi i będzie jak basen w chorzelach.

bolek
bolek
23 dni temu

Kolejny bubel budowlany?? w ostatnich latach to jakaś norma

Kazio
Kazio
23 dni temu

Taka, niestety, mentalność przasnyszan : Aby było ! , Jakoś to będzie!
Nie ma co się wzajemnie obrażać, tylko należy zapobiec, aby nowy basen nie wyglądał jak sadzawka.

Mati
Mati
23 dni temu
odpowiada  Kazio

Już jest po ptokach, będzie sadzawka zamiast basenu i nikt tego nie zmieni.

Last edited 23 dni temu by Mati
Bio
Bio
23 dni temu

inni się cieszą a mieszkańcy osiedla mają Go już dość nie można otworzyć okien, bo całą dobę chodzi maszyna do chłodzenia, teraz jeszcze jest plan na wybieg dla psów , może władze miasta trochę pomyślą ,że takie inwestycje robi się poza osiedlami.

ORMO
ORMO
23 dni temu

Lodowisko jest pobudowane przy szkole w której uczy się ok tysiąca uczniów może niech takie obiekty zaczną służyć młodzieży tej szkoły i innych przasnyskich szkół, a nie starym kasztanom, kolezkom realizującym pasje w wieku 40 lat i więcej.

was85
was85
23 dni temu
odpowiada  ORMO

Spójrz na grafik lodowiska. Według niego poniedziałek-piątek w godzinach 8-15 to czas zarezerwowany dla grup szkolnych.