Miłość

Miłość.

Kierując się …… jest to podstawowa definicja pragnienia szczęścia. wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło ” miłość” aby odszukać wiele jej obrazów czy opisów. Słowo miłość odnosi się do wielu różnorodnych uczuć, stanów bądź postaw. Jednak czy każdy z nas wie czym tak naprawdę jest miłość? To nie są chwilowe stany  uniesień czy  chwilowa silna więź międzyludzka.

Miłość umożliwia samorealizację na skutek obecności drugiego człowieka. To źródło inspiracji, dla niektórych sens życia. Patrząc bardziej naukowo miłość to mieszanka namiętności, intymności i zaangażowania. Cechy te ulegają ciągłej zmianie podczas trwania związku.

Jednych determinuje i mentalnie uskrzydla odmieniając i dając niesamowitą energię, natomiast drugich dołuje, przytłacza gdy okazuję się kłamstwem i pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

Miłość to wyjątkowo wielkie słowo a jeszcze większa wartość w życiu każdego człowieka.


Miłość jest uczuciem pozytywnym, uczuciem silnym, uczuciem tak prawdziwym,że dla kogoś kto kocha, wyzbycie się miłości jest tak samo niemożliwe, jak zamach na własne życie – powiedział Van Gogh, patrząc na delikatny woal fioletowych wzgórz, które błyszczały jak śniedź w porannej poświacie słońca.

– A zatem czym jest miłość? – zapytał Mistrza młody uczeń.

– Całkowitą nieobecnością lęku – odpowiedział Mistrz, nie odrywając wzroku od płótna.

 

– A czego w życiu najbardziej się lękamy?

– Miłości – odparł ponownie Mistrz, dając tym samym młodemu adeptowi sztuki wiele do myślenia.


Beata 

Sprawdź również

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.