Mieszkaniec powiatu przasnyskiego potrącił na pasach kobietę

Do zdarzenia doszło we wtorek 14 listopada 2023 ok. godz. 16.00 na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych w Ostrołęce. Sprawca potrącenia stracił prawo jazdy.

 

– Według ustaleń funkcjonariuszy kierujący audi a4 36 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 39 – letnią kobietę. Poszkodowana trafiła do szpitala – mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Sprawcy potrącenia zatrzymano prawo jazdy. Policjanci apelują o ostrożność.

– Przypominamy kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Pieszych prosimy o dokładne rozglądanie się przed zrobieniem tzw. pierwszego kroku. Zachęcamy również do noszenia odblasków, także w terenie zabudowanym – dodaje kom. Żerański.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ANDRZEJ
ANDRZEJ
17 dni temu

Dobrze byłoby gdyby piesi pamiętali ,że przy obecnej pogodzie i w ciemnym ubraniu bez odblasków są nie widoczni dla kierowcy . Dobrze byłoby też by pamiętali ,że 1500 kg. nie zatrzymuje się na metrze choćby nie wiem jak hamował pojazd. Pieszy który wchodzi na pasy tylko dlatego że ma pierwszeństwo ma raczej wątpliwą satysfakcję z tego ,że został kaleką z pierwszeństwem . Jeśli wysiądziemy z samochodu i zostajemy pieszym to jeszcze nie znaczy ,że wraz z wyłączeniem silnika wyłączamy rozum i rozsądek.Dobrze byłoby mieć to na uwadze.

Młody
Młody
17 dni temu

Piesi powinni mieć obowiązek zakładania kamizelki odblaskowe po zmroku jak rowerzyści a jak nie to 2000 zł mandatu