Miasto Przasnysz jako pierwsze w Polsce weszło w innowacyjny projekt społeczny.

W Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie została podpisana umowa partnerska na realizację projektu „Potencjały – nowe formy kapitału społecznego w mieście Przasnysz”. Dzięki temu pozyskaliśmy ponad 600 tys. zł.

Liderem projektu jest Instytut Pracy i Spraw Socjalnych, który jest placówką naukowo – badawczą podejmującą problemy pracy i polityki społecznej. Projekt ma walory projektu innowacyjnego społecznie, w ramach którego opracowany został przez grono wysokiej klasy specjalistów unikatowy „Model przeciwdziałania dziedziczeniu biedy”.

Miasto Przasnysz zostało wybrane jako jedyna miejscowość w Polsce, w której model ten przejdzie etapy testowania i wdrożenia. Jest to niewątpliwie duże wyróżnienie, ale też i duże wyzwanie dla naszego miasta.

Środki finansowe, które trafią do Przasnysza na realizację tego przedsięwzięcia to kwota ponad 600 000 zł. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Koordynatorem merytorycznym projektu na terenie naszego miasta będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ale w działania włączą się również inne miejskie placówki. Działania w ramach projektu prowadzone będą do maja 2022 roku.

Z ramienia Miasta umowę podpisali: Łukasz Chrostowski – burmistrz Miasta, Iwona Domańska – skarbnik Miasta, Joanna Cieślik – dyrektor MOPS w Przasnyszu.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
4 lat temu

Cieszmy się z unijnych funduszy, bo jeszcze trochę i takie wiadomości będziemy mogli tylko powspominać.

hwl
hwl
4 lat temu

Nie ma tam w urzędzie życzliwych co by podpowiedzieli, że do stolicy to wypada krawat założyć?

mieszkanka
mieszkanka
4 lat temu
Reply to  hwl

E tam , krawat to przeżytek dla starszych panów.Nie czepiajcie się Burmistrz ubrany stosownie Mnie się podoba .

Fernando
Fernando
4 lat temu
Reply to  hwl

Widać brak krawata nie przeszkadza w podpisywaniu korzystnej umowy.