Masz ten produkt z sieci Biedronka? Nie używaj go pod żadnym pozorem!

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed używaniem do kontaktu z żywnością poliamidowej łyżki cedzakowej Skimmer SMUKEE KITCHEN dostępnej w sieci Biedronka, co grozi migracją pierwszorzędowych amin aromatycznych, które mogą uszkadzać DNA.

 

Aminy aromatyczne, to związki które są efektem termicznego rozkładu białek. Mają wpływ na strukturę DNA, mogąc je uszkadzać. Naukowcy wiążą je również z nowotworami jelita grubego, odbytu, piersi, prostaty, żołądka i płuc.

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych, w przypadku 2 z 3 badanych próbek łyżki cedzakowej określonej w komunikacie. Zgodnie z oceną ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny stwierdzony poziom migracji może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

 

Szczegóły dotyczące produktu:

 

Produkt – Łyżka cedzakowa Skimmer  SMUKEE KITCHEN

Numer partii: B9630

Model: 309641-4

Importer : DAJAR Sp. z o. o., ul. Połtawska 6, 75-072 Koszalin,

Kraj pochodzenia: Chiny

 

Próbka produktu została pobrana do badań w sklepie spożywczym „Biedronka”.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie. Nie należy używać produktu wskazanego w komunikacie do kontaktu z żywnością.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments