Makowski odcinek drogi Przasnysz – Leszno – Karniewo – Przemiarowo zostanie wyremontowany

W powiecie makowskim w czwartek, 22 lutego podpisano umowę na remont drogi powiatowej nr 3238W Przasnysz – Leszno – Karniewo – Przemiarowo.

 

W czwartek, 22 lutego, starosta makowski Mirosław Augustyniak oraz wicestarosta Dariusz Wierzbicki podpisali umowę na remont drogi powiatowej nr 3238W Przasnysz – Leszno – Karniewo – Przemiarowo na odcinku o długości 7,780 km, od miejscowości Karniewo do granicy z powiatem pułtuskim. Wartość umowy to 3 232 320,46 złotych. Zadanie dofinansowane w wysokości 60% z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą robót jest firma DROGI i MOSTY Jan Kaczmarczyk.

Przedmiotem zamówienia jest „Remont drogi powiatowej nr 3238W Przasnysz – Leszno – Karniewo – Przemiarowo na odcinku o długości 7,780 km”.

Zakres remontu obejmuje ścięcie poboczy na szerokości 1 metra, frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej na wysokości chodników, oczyszczenie i skropienie istniejącej nawierzchni jezdni przed ułożeniem warstwy ścieralnej, ułożenie warstwy ścieralnej grubości i szerokości 6 metrów na całym odcinku planowanych robót, wykonanie poboczy o szerokości 1 metra z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, wykonanie oznakowania grubowarstwowego z mas chemoutwardzalnych według zatwierdzonego projektu stałej organizacji ruchu.

Ze względu na ruch pojazdów ciężkich remont drogi zaprojektowano na kategorię KR3.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Julian
Julian
3 miesięcy temu

Toż to nie całe 8km. No brawo!