Krzynowłoga Mała. Podsumowali pół roku Szkolnej Kasy Oszczędnościowej

Szkolna Kasa Oszczędnościowa w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Krzynowłodze Małej podsumowała swoją półroczną działalność.

 

– Szacunek dla pieniędzy, umiejętność właściwego gospodarowania własnymi funduszami, systematyczność i zdrowa rywalizacja to cechy, które są bardzo ważne w całym życiu każdego człowieka. Dlatego w kolejnym roku działalności naszego SKO uczniowie rywalizują o Puchar Prezesa Limes Banku w Chorzelach – informuje szkoła.

Jak się okazuje w październiku na najwyższym podium rywalizacji znalazła się klasa trzecia, która w listopadzie przekazała trofeum klasie drugiej.

– W grudniu ze zdobycia pucharu cieszyli się z kolei pierwszoklasiści. Dotychczas oszczędzający zgromadzili na swoich kontach aż 8876 złotych. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – dodaje szkoła.

Pierwszoklasiści wzięli również udział w lekcji przeprowadzonej przez Agnieszkę Dziwurę z Limes Banku.

– Dzieci miały okazję poznać krótką historię pieniędzy, przekonać się o ich wartości i zrozumieć, jak ważne jest oszczędzanie. Otrzymały także swoje pierwsze książeczki oszczędnościowe – dodaje.

Szkolna Kasa Oszczędnościowa w Krzynowłodze Małej przypomina o comiesięcznych konkursach o puchar klasowy oraz indywidualny tytuł Mistrza Oszczędzania.

– O zwycięstwie zdecyduje udział w konkursach SKO, liczba wpłat w miesiącu oraz wartość środków zgromadzonych na książeczce oszczędnościowej. Na najlepszych czekają cenne nagrody. Za wszystkich mocno trzymamy kciuki. Powodzenia – wyjaśnia.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments