Krystian Kościug – Uczeń z pasją

Krystian Kościug, uczeń pierwszej klasy Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem, to dla swojej szkoły prawdziwy skarb. Nic też dziwnego, że zasługuje on na miano ucznia z pasją.

Od najmłodszych lat Krystian przejawiał zainteresowanie literaturą oraz historią. Już jako ośmiolatek, gdy był w drugiej klasie szkoły podstawowej, zajął dziewiąte miejsce w ogólnopolskim konkursie historycznym przeznaczonym dla uczniów kl. IV-VI. Był to początek jego sukcesów szkolnych, które trwają aż do dnia dzisiejszego.

Dzisiaj Krystian Kościug zajmuje się m.in. malarstwem batalistycznym, filmem historycznym oraz literaturą. Systematyczna praca, zamiłowanie do historii oraz ogromne zaangażowanie i rzetelność sprawiły, że jest wzorowym uczniem oraz laureatem licznych konkursów na szczeblu gminnym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim.

Tegoroczne osiągnięcia Krystiana są imponujące. Należą do nich:

  • I miejsce w konkursie ekologicznym „Bioróżnorodność gminy Przasnysz”,
  • I miejsce w konkursie wiedzy o powiecie przasnyskim „A czy znasz Ty bracie młody…”,
  • finał konkursu wiedzy religijnej „Benedictus” na szczeblu diecezjalnym oraz zdobycie I miejsca w dekanacie makowskim,
  • 14. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Galileo”,
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie „Twórczość Henryka Sienkiewicza â wybrane utwory” przeznaczonym dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,
  • II miejsce w Konkursie Historyczno- Literackim „Ślady Henryka Sienkiewicza na Północnym Mazowszu” zorganizowany przez Związek Literatów na Mazowszu.

Zakres wiedzy i umiejętności Krystiana znacząco wykracza poza ramy programów szkolnych gimnazjów. Zdarzało mu się już wielokrotnie wygrywać w rywalizacji ze starszymi kolegami, nawet ze szkół ponadgimnazjalnych.

Pomimo tak licznych sukcesów cechuje go skromność i kultura osobista. Krystian uczestniczy także w życiu szkoły – często bierze udział w uroczystościach szkolnych i środowiskowych. Kreowane przez niego role są dojrzałe, głębokie i budzą wiele emocji. Jak na swój młody wiek ma ogromne poczucie bycia Polakiem oraz prawdziwym patriotą.

Mamy nadzieję, że Krystian w kolejnych latach będzie również godnie reprezentował szkołę, a jego osiągnięcia rozsławią jej imię. Gratulujemy mu dotychczasowych i życzymy dalszych sukcesów!


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments