Kronika Policyjna Przasnysz od 23 do 27 września 2021r.

Interwencje KPP Przasnysz w dniach od 23 do 27 września 2021r.

 

26.09.2021r.

Godz. 11.40  – w Chorzelach na ul. Zarębskiej, policjanci zatrzymali 35 – letniego mieszkańca pow. przasnyskiego, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Przasnyszu oraz Sąd Rejonowy w Szczytnie w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

 

Godz. 11.40 – w Przasnyszu na ul. Leszno, nieznany sprawca dokonał wybicia szyb w samochodzie osobowym marki Citroen Xsara o łącznej wartości 2500 złotych.

 

Godz. 13.00 – w miejscowości Obrąb gm. Czernice Borowe, nn sprawca po uprzednim wyważeniu drzwi wejściowych do domu jednorodzinnego, dokonał kradzieży kuchni gazowej z butlą, aluminiowej drabiny oraz radia o łącznej wartości blisko 500 złotych.

 

Godz. 16.10 – w miejscowości Sierakowo gm. Przasnysz, kierujący samochodem osobowym marki Range Rover, 42 – letni mieszkaniec Legionowa, na prostym odcinku drogi poza terenem zabudowanym, potrącił jadącą na rowerze, 80 – letnią mieszkankę Dobrzankowa. Kierująca jednośladem z poważnymi obrażeniami ciała z miejsca zdarzenia z pomocą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, została przetransportowana do szpitala w Warszawie. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że w chwili wypadku był trzeźwy.

 

25.09.2021r.

Godz. 06.10 – mieszkaniec miejscowości Bagienice gm. Chorzele, zgłosił, że w nocy z 24 na 25 września br. z jego posesji nieznani sprawcy dokonali kradzieży ciągnika rolniczego marki Ursus C-360 o wartości 20 tys. złotych.

 

Godz. 18.50 – w miejscowości Leszno gm. Przasnysz, 34 – letni mieszkaniec Leszna podczas interwencji policyjnej w sprawie podpalenia samochodu, szczuł psem będących na miejscu policjantów oraz dopuścił się znieważenia i naruszenia ich nietykalności cielesnej. 34 – latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Natomiast jeden z interweniujących policjantów z obrażeniami ciała został przewieziony karetką pogotowia do przasnyskiego szpitala.

 

24.09.2021r.

Godz. 07.40 – w miejscowości Mchowo gm. Przasnysz, nieznany sprawca dokonał kradzieży pojazdu marki Infiniti o wartości 150 tys. złotych.

 

Godz. 11.50 – w Przasnyszu na ul. Piłsudskiego, policjanci przy współpracy z Żandarmerią Wojskową zatrzymali 28 – letni mieszkańca Wielbarka, który w miejscowości Rzęgnowo pow. mławski, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. W trakcie pościgu 28 – latek uszkodził dwa radiowozy i próbował potrącić policjanta.

 

Godz. 13.00 – w miejscowości Krzynowłoga Mała, kierująca  samochodem osobowym marki Toyota, 34 – letnia mieszkanka woj. pomorskiego, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą powiatową, nie zastosowała się do znaku STOP, na skutek czego doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem osobowym marki Ford, którym kierował 64 – letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. Siła uderzenia była tak duża, że pojazdy uderzyły w stojący na skrzyżowaniu pojazd marki Hyundai, którym podróżowali mieszkańcy podwarszawskich Marek. W wypadku uczestniczyło 7 osób,  3 osoby doznały obrażeń ciała, a jedna osoba, 34 – letni pasażer toyoty, poniósł śmierć na miejscu. Badanie stanu trzeźwości wszystkich uczestników wykazało, że byli trzeźwi. Pomimo tego od kierującej toyotą, pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Godz. 21.30 – w miejscowości Budy Rządowe gm. Jednorożec, policjanci zatrzymali 64 – letniego mieszkańca pow. przasnyskiego, który kierował motorowerem marki ZIPP mając w swoim organizmie blisko 1.5 promila alkoholu.

 

 

asp. szt. Krzysztof Błaszczak

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments