Konsultacje z Politechniką Warszawską w sprawie budowy na terenie PSG pod Przasnyszem bazy badawczo – rozwojowej wchodzą w fazę szczegółów

8 kwietnia, najpierw w gabinecie starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego, a następnie na terenie lotniska w PSG pod Przasnyszem odbyły się kolejne, robocze konsultacje w kontekście przygotowywanego projektu pn.: „Terenowy Poligon Doświadczalno – Wdrożeniowy w Powiecie Przasnyskim”.

 W rozmowach ze starostą przasnyskim udział wzięli przedstawiciele Politechniki Warszawskiej, Wyższej Szkoły Języków Obcych w Świeciu Wydział Zamiejscowy w Przasnyszu, a na terenie lotniska gości powitał dzierżawiący je i opiekujący się terenem, Prezes Aeroklubu Północnego Mazowsza Dariusz Barłożek. Delegacja Politechniki Warszawskiej z dużą aprobatą i uznaniem wyraziła się o możliwościach utworzenia właśnie na terenie lotniska pod Przasnyszem swojego ośrodka badawczego. Zostały również umówione kolejne spotkania i opracowana tzw. „mapa drogowa” zmierzająca do rozpoczęcia badań i wdrożeń statków latających – na terenie lotniska w Sierakowie. Ważny element rozmów i ustaleń dotyczył utworzenia przez Politechnikę Warszawską na wizytowanym terenie nowego kierunku kształcenia w obszarze lotnictwa. Istotne jest to, że rozpoczęcie projektu badawczego nastąpi jeszcze w tym roku, własnymi siłami Politechniki Warszawskiej.

Kadrę naukową Politechniki reprezentowali: prof. dr hab. Bronisław Pura “- Wydział Fizyki  Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Janusz Narkiewicz – kierownik Zakładu Automatyki i Osprzętu Lotniczego, dr hab. inż. Robert Głębocki – dyrektor Uczelnianego Centrum Badawczego Obronności i Bezpieczeństwa oraz dr inż. Przemysław Bibik – adiunkt na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. WSJO reprezentowała natomiast kanclerz Uczeni Elżbieta Sternal.


Lotnisko na terenie PSG pod Przasnyszem fot. Arkadiusz Pieńkos


Sławomir Czaplicki

Kierownik

Referatu Rozwoju Gospodarczego,

Promocji i Rynku Pracy

Rzecznik Prasowy


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments