Konkurs ortograficzny o „Złote Pióro Wójta Gminy Przasnysz”

Już po raz czwarty uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Przasnysz rywalizowali w konkursie ortograficznym o nagrodę „Złote Pióro Wójta Gminy Przasnysz”. Ta zabawa połączona z nauką zdobywa sobie coraz większe grono zwolenników – mimo że udział w niej wiąże się z dodatkową pracą w szkole.

Finał czwartej edycji tego konkursu zorganizowano w czerwcu w siedzibie Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem. W rywalizacji wzięli udział uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjów. Patronat nad tym wydarzeniem objęła wójt gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska.

W finałowych zawodach wzięło udział łącznie 24 zawodników. Uczniowie rywalizowali oddzielnie w kategoriach klas IV, V i VI, a także gimnazjów. Dla każdej grupy przygotowano oddzielne dyktando, dostosowane do poziomu edukacji i wieku poszczególnych uczestników. Każde jednak było najeżone pułapkami i trzeba było się dobrze namęczyć, żeby nie popełnić błędu. Mimo tego uczniowie radzili sobie z przygotowanymi tekstami bardzo dobrze, co potwierdzało ich wysoki poziom przygotowania.

Ostatecznie zwycięzcami, a raczej zwyciężczyniami w poszczególnych kategoriach zostały:

  • klasy czwarte – Roksana Cesarska ze Szkoły Podstawowej w Bogatem
  • klasy piąte – Aneta Łada ze Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie
  • klasy szóste – Julita Głodkowska ze Szkoły Podstawowej w Lesznie
  • gimnazja – Klaudia Zabielska z Zespołu Szkół w Bogatem.

Uroczystego wręczenia nagród wszystkim uczestnikom zabawy dokonała wójt Grażyna Wróblewska, która od pierwszej edycji konkursu bardzo mocno dopinguje młodych mistrzów ortografii. Dzięki pani wójt wszyscy uczestnicy mogli cieszyć się nagrodami ufundowanymi specjalnie dla nich.

Grażyna Wróblewska podziękowała wszystkim za udział w tym projekcie, pogratulowała sukcesów zwycięzcom, a na koniec zaprosiła uczniów do jeszcze liczniejszego udziału w przyszłorocznym, już piątym konkursie ortograficznym o „Złote Pióro”.


0001-grafika_1045_- 0002-grafika_1046_-


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments