Kolejny spektakl dla dzieci już w najbliższą sobotę. Tym razem „O smoku wawelskim”

Już w najbliższą sobotę, 7 sierpnia o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu odbędzie się kolejne spotkanie z teatrem dla najmłodszych.

 

Tym razem na scenie wystąpi Autorski Teatr Młodego Widza z Warszawy, który zaprezentuje spektakl „O smoku wawelskim”. Wśród aktorów zobaczyć będzie można znanego polskiego wokalistę i aktora Artura Gotza.

 

Sam spektakl jest jedną z wielu wersji krakowskiej legendy, opowiadającej o królu Kraku, który mieszkał na Wawelu. Wokół zamku rosło i rozwijało się miasto, ludzie żyli tam pracowicie i dostatnio, aż do momentu kiedy w jednej z jaskiń pod wawelskim wzgórzem zagnieździł się ogromny i straszny smok, który pożerał owce i baranki. Nikt nie znał sposobu na pokonanie smoka, nawet najdzielniejsi rycerze nie mieli dość odwagi, by stanąć do walki ze smokiem. Lecz nagle, nie wiadomo skąd, pojawił się szewczyk Dratewka, który wpadł na genialny pomysł… Jaki? Tego dowiemy się podczas spektaklu.

Spotkania z teatrem czyli projekt pt. “Teatr i Kino z rodziną ” są sfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu. Wstęp bezpłatny.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments