Kolejny Przasnyski Targ Staroci za nami [FOTO]

Przasnyski Targ Staroci odbył się w niedzielę, 20 sierpnia 2023r. i został zorganizowany przez Miasto Przasnysz przy współpracy z Ostrołęckim Klubem Kolekcjonerów „Unikat”. To nie tylko sposób na promocję Przasnysza, ale i sposób na nawiązanie do chlubnej historii, którą były sławne w całym regionie jarmarki.

 

Przasnysz w XVI wieku był uznawany za trzecie po Warszawie i Płocku miasto ma Mazowszu. Stanowił ważny ośrodek gospodarczy, a przebiegające przez gród szlaki komunikacyjne przyczyniły się do intensywnego rozwoju handlu. Przasnysz słynął wówczas z jarmarków przyciągających kupców z całego regionu, a tradycja ich organizacji na przasnyskim rynku miejskim przetrwała do pierwszych dekad XX wieku.

Obecnie handlowe serce miasta bije na targowisku przy ulicy Polnej, gdzie odbyła się kolejna odsłona Przasnyskiego Targu Antyków, który w założeniu miał stać się imprezą cykliczną i nawiązywać do chlubnych dziejów grodu nad Węgierką. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

 

 

red

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslaw
Jaroslaw
1 miesiąc temu

ciekawe rzeczy, parę rzeczy kupiłem, szkoda tylko że tak rzadko odbywaja sie Targi Staroci Jarosław!

Janka
Janka
1 miesiąc temu

Można dołączyć do takiego targu jeszcze sprzedaż rękodzieła i wyrobów artystycznych, super by było, nawet przed świetami, taki jarmark świąteczny zrobić.

Mcj
Mcj
1 miesiąc temu

Burmistrzu, zróbcie takie wydarzenia raz na kwartał bądź raz na pół roku. Będzie ciekawiej w naszym mieście 🙂