Kolejni nowi przedsiębiorcy w powiecie przasnyskim

21 lutego 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu jedenaście dotychczas bezrobotnych osób podpisało umowy na dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczych.

 

Dzięki dotacjom z urzędu pracy w powiecie zaczną działać nowe firmy, świadczące m.in. usługi remontowe i budowlane, zajmujące się handlem, naprawą mebli i wyposażenia, mechaniką pojazdową, czy prowadzeniem sklepu internetowego.

– W podpisaniu umów uczestniczyła dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jadwiga Żuber oraz pracownik PUP Barbara Garlińska, które udzieliły świeżo upieczonym przedsiębiorcom cennych wskazówek. W spotkaniu uczestniczył również Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, zapraszając nowych właścicieli firm do przystąpienia do Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, a także do korzystania ze szkoleń dotyczących  e-commerce w Centrum Aktywizacji Biznesu, finansowanych przez Powiat Przasnyski – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

Dzięki wsparciu ze środków współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w powiecie przasnyskim powstało 11 nowych firm, zajmujących się:

 • usługami remontowymi,
 • usługami budowlanymi,
 • sprzedażą świeżych owoców i warzyw,
 • usługami ogólnobudowlanymi,
 • handlem internetowo – obwoźnym,
 • mechaniką pojazdową,
 • usługami spawalniczymi,
 • naprawą i konserwacją mebli oraz wyposażenia domowego,
 • działalnością usługową związaną z zagospodarowaniem terenów zieleni,
 • działalnością handlowo – usługową, prowadzoną poprzez sklep internetowy
 • działalnością usługową związaną ze sprzątaniem.

Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej PUP Przasnysz, w tym na pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanego z podjęciem tej działalności, mogą być w 2022 roku przyznane w wysokości nie większej niż 30 tys. złotych.

Do podstawowych obowiązków osoby, która otrzymała dofinansowanie, należy:

 • prowadzenie działalności gospodarczej przez okres co najmniej 12 miesięcy (i niezawieszanie działalności gospodarczej w tym okresie),
 • niepodejmowanie zatrudnienia w okresie pierwszych 12 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kkk
kkk
2 lat temu

firmy na rok albo dwa

karol
karol
2 lat temu
Reply to  kkk

Rok chyba minimum,a potem na czarno.

Ja1
Ja1
2 lat temu

Jeśli jednoosobowe działalności można nazwać firmą to gratuluję. Na targowicy ile jest takich firm ha

ewa
ewa
2 lat temu
Reply to  Ja1

najlepsze to jest to ze ci co zakładaja bez pup najdłuzszej to sa firmy godne załufania bo sa takie a ci co biora z pup zero kultury ha ha

ORMO
ORMO
2 lat temu
Reply to  Ja1

Dzięki takim firmom są pieniądze na zapomogę dla ciebie. Więc szanuj tych co płacą podatki żebyś dostał kasę na żarcie i nie musiał żreć tynku ze ścian.

Wojtek
Wojtek
2 lat temu

Jakoś to wszystko dziwnie brzmi. Czyli wystarczy mieć spawarkę (albo miotłę do sprzątania) i na bramce napisać usługi spawalnicze i to wystarczy otrzymać do 30 tys.? Jeśli takie prawo działa w kraju, to co to za prawo? A może Pan Starosta coś źle przeczytał albo mu źle doradził ….?

Arek
Arek
2 lat temu
Reply to  Wojtek

Nie, nie wystarczy. Ale to trzeba mieć nieco więcej istoty szarej żeby zrozumieć. A Ty tego nie rozumiesz i brniesz w swój błędny tok myślenia, robiąc z siebie publiczne pośmiewisko. O tyle dobrze, że anonimowo.

Daniel
Daniel
2 lat temu
Reply to  Arek

Areczku, co za głupoty opowiadasz. Właśnie tyle dokładnie wystarczy co kolega Wojtek napisał. No jeszcze trzeba ZUS opłacać przez rok, a później zamykasz firmę i bajabongo.

Wojtek
Wojtek
2 lat temu
Reply to  Arek

O istocie szarej mówić może ktoś, kto choć trochę jej posiada. Ty widać jej nie posiadasz w ogóle. Kolega poniżej (Daniel) twoim zdaniem też myśli utopijnie? Lecz się na nogi bo na głowę już za późno.