Kolejne mieszkanki Przasnysza oszukane. Straciły pieniądze

W ostatnim czasie do Komendy Powiatowej Policji zgłosiły się dwie osoby, które w wyniku oszustwa straciły swoje oszczędności.

 

12 lipca mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że „podczas sprzedaży obuwia, otrzymała od kupującego wiadomość z załączonym linkiem, a po otworzeniu załączonego linku nieznany sprawca, dokonał wypłaty z jej konta bankowego środków pieniężnych w kwocie 1600 złotych” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu.

Do podobnego zdarzenia doszło dzień później, 13 lipca. Tym razem z konta innej przasnyszanki zniknęła większa suma.

 

„Około godz. 22.00 mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że nieznany sprawca zadzwonił do niej i podając się za pracownika banku poprosił ją o zainstalowanie aplikacji Quick Support. W momencie gdy zgłaszająca to uczyniła to sprawca przejął jej konto bankowe, a następnie dokonał przelewów na łączną kwotę blisko 12 tys. złotych” – podano.

 

ren

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
20 dni temu

Głupich nie trzeba siać sami się rodzą

Erodisco
Erodisco
20 dni temu

Głupie baby

Magda
Magda
20 dni temu

22 i ktoś dzwoni z banku i ludzie w to wierzą, paranoja

Anna
Anna
20 dni temu

policja zamiast 'pouczać’ po fakcie powinna łapać tych cyber przestępców. nikt mi nie powie że w XXI wieku ludzie są anonimowi. gość posługuje się telefonem, Internetem, każdy ma dane identyfikacyjne i co i nic?

Amator
Amator
20 dni temu
Reply to  Anna

Obrabiają konto w kraju z którym Polska nie ma umowy o pomocy prawnej. Albo logują przez VPN a operatorzy nie są chętni do wydawania danych. No może poza Amazonem który daje nawet bez nakazu. Powinna być jakaś infolinia albo ulotkę można wydać jak się nie dać oszukać.

Kamila
Kamila
20 dni temu

Dostałam na Vinted też link i prośbę o adres email, a w regulaminie jest napisane że tylko Vinted posiada dostęp do Twoich poufnych danych i żeby uważać na fałszywe linki. Ja wpisałam w google ,prośba o email od klienta, od razu wyskoczył alert że to oszustwo, a wiadomości od oszusta zaraz zniknęły ze skrzynki odbiorczej. Ja myślę że przydałoby się szkolenie dla mieszkańców , nawet takie online.

And 54
And 54
20 dni temu

Nie rozumiem dostał się na konto ale żeby zrobić przelew potrzebny jest kod jednorazowy lub potwierdzenie przelewu na telefon to im też udostępniają ?